ЗАКАЗАТЬ УСЛУГУ
  • Главный офис (Киев): ул.Большая Васильковская, 77

Последние новости:

04 Апреля 2019

В Україні поліпшується аграрний бізнес-клімат – дослідженняВ Україні поліпшується аграрний бізнес-клімат – дослідження

Проведене у лютому опитування аграрних товаровиробників щодо аграрного бізнес-клімату України (АБК), демонструє його подальше поліпшення. З кінця 2017 року показник стабільно зростає і наразі досяг позначки у 46,3 пункти. Скоріш за все, це покращення є наслідком стабільної монетарної політики та спадаючої інфляції.

Останнє опитування вказує, зокрема, на подальше покращення оцінки розвитку підприємств щодо земельного банку, поголів’я худоби тощо – (40,7 пункти). Далі йде оцінка рівня забезпеченості технікою та обладнанням (40,1 пункти) та доступ до зовнішнього фінансування (27,8 пункти). Оцінка рівня собівартості у -43,9 пункти залишається найгіршим показником. Із загалом 10 запитань оцінки по 6 показникам ведення аграрного виробництва, у порівнянні до результатів минулого опитування, істотно покращилися. З листопада 2018 року значно покращилася оцінка державної підтримки (з -31,0 до -0,2 пунктів).

Аграрний бізнес-клімат (AБК) був розроблений та впроваджений завдяки спільним зусиллям Німецько-українського агрополітичного діалогу (АПД) та асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) на базі німецького бізнес-клімату (ifo-Geschäftsklimaindex). Він розраховується три рази на рік, починаючи з 2015 року. АБК демонструє суб’єктивну оцінку 400 аграрних виробників щодо поточного стану умов господарювання та їх річної перспективи. АБК варіюється між значенням -100 (вкрай несприятливі умови), нейтральним значення – 0, та до +100 (вкрай сприятливі умови). 

Комментарии:

ОтменитьДобавить комментарий