Останні новини:

06 Листопада 2019

Альтернативний законопроект про ринок землі: що може змінитися найближчим часомАльтернативний законопроект про ринок землі: що може змінитися найближчим часом
0/5
Усього голосів: 0

10 жовтня було опубліковано повідомлення про внесення змін в порядок обігу сільськогосподарських земель, але текст законопроекту №2178-10 не опублікований.

Зміни будуть стосуватися покупки землі нерезидентами. Президент Володимир Зеленський повідомив, що деякий час земля буде продаватися тільки українцям, а не іноземним корпораціям. Іноземці зможуть наслідувати українську землю у власність, але будуть зобов'язані її продати. Завдяки цьому український земельний ринок буде служити на благо українців, а не іноземців, використовуватися для розвитку аграрного бізнесу, має хороші перспективи в нашій країні. Жодних монополій не передбачається.

ЯКОГО ЗАКОНОПРОЕКТУ ТОРКНУЛИСЯ ЗМІНИ?

Основний законопроект №2178 був затверджений Кабінетом міністрів 25 вересня і внесений на розгляд парламенту. Нас чекає головна подія на ринку землі з часів незалежності - скасування мораторію на продаж землі з 1 жовтня 2020 року. Землі державні і перебувають у комунальній власності будуть реалізовуватися на земельних торгах. Для цього вже створюються інструменти. Це повинно посприяти встановленню прозорих, чесних, позбавлених корупційної складової земельних відносин в Україні і насамперед полегшити життя фермерам, дати дорогу українському сільськогосподарському підприємництву. З юридичної точки зору це явище позитивне. Будь-яка реформа викликає певну частку протесту, оскільки люди не завжди можуть розібратися в її механізмі. Президент Зеленський запевнив, що всі зміни будуть обговорюватися з представниками аграрної сфери.

 

Коментарі:
    Додати коментар