Останні новини:

22 Грудня 2017

Аутстаффінг персоналу: як працювати без дозволуАутстаффінг персоналу: як працювати без дозволу
0/5
Усього голосів: 0

Аутстаффінг в Україні, не дивлячись на виражені перспективи і тенденції, на даний момент має набагато більше питань, ніж відповідей.

Першою проблемою є те, що немає чіткого визначення ні терміна «аутстаффінг», ні «лізинг персоналу», які використовуються деякими суб'єктами господарювання в процесі ведення своєї діяльності. Другою проблемою можна назвати не вступ в силу порядку отримання дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, що робить функціонування фірм, що надають такі послуги, невизначеним і неоднозначним. Третя проблема в цьому питанні досить стандартна: неузгодженість законодавчої бази. Закон України «Про зайнятість населення» зобов'язує отримати дозвіл на даний вид діяльності (ст. 39) і встановлює штрафи за недотримання даної норми. Але тому що Порядок видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця все ще не вступив в силу, так чи імперативних норм отримання дозволу на даний момент?

Зокрема, Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» передбачає обов'язкове отримання дозвільного документа тільки для суб'єктів господарювання, які займаються посередництвом у працевлаштуванні за кордон, але не на території України.

Таким чином, до включення дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця до Закону «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (як таке, що підлягає обов'язковому отриманню), відсутні правові підстави для перевірки його наявності з боку контролюючих органів . Тобто, можна зробити висновок, що на даний момент діяльність в сфері аутстаффінгу без дозволу є законною, до вступу в силу відповідного механізму. Відразу зауважу, що, незважаючи на тимчасову можливість діяти без дозволу, необхідність дотримуватися всіх норм щодо умов роботи найнятих осіб ніхто не відміняв, і їх невиконання цілком може стати причиною судового розгляду з даного питання.

Отже, на даний момент ми можемо зробити наступні висновки: до вступу в силу механізму отримання дозволу суб'єкти господарювання, що займаються даним видом діяльності, можуть здійснювати свою діяльність без відповідного дозволу; хоча норми законодавства не врегульовані між собою, вже зроблені перші кроки для вирішення цієї проблеми;

Аутстаффінг розвивається і розвиватиметься далі, відкриваючи все нові перспективи для бізнесу.

Коментарі:
    Додати коментар