Останні новини:

26 Травня 2021

Автоматизований арешт банківських рахунків боржників: що зміниться з 6 липня 2021 року в Україні?Автоматизований арешт банківських рахунків боржників: що зміниться з 6 липня 2021 року в Україні?
0/5
Усього голосів: 0

У зв'язку з прийняттям змін до окремих нормативно-правових актів, на законодавчому рівні прийнято рішення про створення Автоматизованої системи виконавчого провадження, запуск якої анонсується на 6 липня 2021 року. 

Якщо раніше через ухилення боржника від виконання взятих на себе зобов'язань процедура примусового виконання рішень суду була трудомісткою і тривалою, зараз все зміниться. 

Нова автоматизована система спрощує взаємодію між банками, державними і приватними виконавцями. А арешт на банківські рахунки і списання коштів боржника будуть відбуватися в автоматичному режимі. 

Алгоритм буде виглядати наступним чином: 

  1. Приватний або державний виконавець у системі формує запит з метою встановлення наявності у боржника банківських рахунків і грошових коштів . 
  2. Протягом однієї години з моменту надходження запиту банки зобов'язані надати повну інформацію. 
  3. Далі в такому ж режимі, за допомогою системи, направляється постанова про накладення арешту. 
  4. Про виконання постанови банки направляють відповідне повідомлення. 
  5. При наявності грошових коштів на рахунках виконавець має право вимагати їх примусового списання в рахунок погашення заборгованості. 
  6. Важлива умова - заборгованість повинна бути підтверджена в судовому порядку. Для здійснення такої роботи все банки України повинні бути підключені до системи. 

Станом на сьогоднішній день підключено 7 банків, ще 44 - в тестовому режимі.

Коментарі:
    Додати коментар