Останні новини:

13 Лютого 2018

Чи може статутний капітал бути в іноземній валюті ?



Чи може статутний капітал бути в іноземній валюті ?
0/5
Усього голосів: 0

Дуже часто до нашої юридичної фірми “Legal Solutions” звертаються громадяни України та іноземці на рахунок наступного питання, чи може статутний капітал бути в іноземній валюті ?, тому щоб не тратити Ваш час, ми відповідаємо Вам на це питання:

Іноземні інвестори мають право здійснювати свої інвестиції у вигляді:

  • іноземної валюти (конвертованої Національним банком України);
  • будь-якого рухомого і нерухомого майна та пов'язаних з ним майнових прав;
  • інших цінностей (майна), які відповідно до закону визнаються іноземними інвестиціями.

Згідно зі ст. 390-391 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. №436-IV (далі - ГКУ), іноземними інвесторами можуть виступати:

  • - юридичні особи, які створені за правилами іншого законодавства, ніж законодавство України;
  • - іноземці та особи без громадянства, які не мають постійного місця проживання на території України;
  • - міжнародні урядові та неурядові організації;
  • - інші держави;
  • - інші іноземні суб'єкти інвестиційної діяльності, визначені законом.

Згідно зі ст. 393 ГКУ, оцінка іноземних інвестицій, включаючи внески до статутного капіталу підприємства з іноземними інвестиціями, здійснюється в іноземній конвертованій валюті та у гривнях, за згодою сторін, на основі цін міжнародних ринків або ринку України. При цьому перерахунок сум в іноземній валюті у гривні здійснюється за курсом, встановленим Національним банком України.

Внесення грошових коштів

Положенням НБУ №280 встановлено 1, що іноземні інвестиції в Україну в грошовій формі дозволяється здійснювати в гривнях та іноземній валюті виключно І групи Класифікатора. Згідно з Класифікатором іноземних валют 2, вільно конвертованими валютами, які дозволяються для здійснення інвестицій в Україну, є: австралійські долари, англійські фунти стерлінгів, датські крони, долари США, ісландські крони, канадські долари, норвезькі крони, шведські крони, швейцарські франки, японські єни, євро.

У свою чергу, уповноважений банк здійснює зарахування іноземної валюти, перерахованої з-за кордону, на інвестиційний рахунок іноземного інвестора - юридичної особи через розподільчий рахунок.

Таким чином, внески учасників до статутного капіталу підприємства оцінюються і фіксуються в установчих документах в українських гривнях за курсом НБУ на дату підписання Статуту і надалі не підлягають перерахуванню у зв'язку зі змінами курсів іноземної валюти.

Коментарі:
    Додати коментар