ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ
  • Київ: вул.Велика Васильківська, 77

Останні новини:

14 Березня 2018

Чи можна повідомляти працівника про суму виплаченої зарплати на його електронну поштуЧи можна повідомляти працівника про суму виплаченої зарплати на його електронну пошту

При кожній виплаті зарплати роботодавець повинен повідомити працівника про дані, що відносяться до періоду, за який проводиться оплата праці, зокрема: загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розміри і підстави відрахувань із зарплати, а також суму зарплати, яка належить до виплати (ст . 30 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 р № 108/95-ВР, далі - Закон).

Інше чинним законодавством не передбачено. Чіткої форми повідомлення про розмір зарплати нормативно-правовими актами не встановлено. Як правило, на підприємстві працівникові при виплаті зарплати надається розрахунковий лист про дані за сумами, які належать до виплати працівникові, і відрахувань з них.

У той же час законодавством не передбачено заборони в разі згоди працівника на надання йому інформації про розмір його зарплати на зазначену ним електронну адресу.

Статтею 31 Закону встановлено, що відомості про оплату праці працівника надаються будь-яким органам чи особам лише у випадках, передбачених законодавством, або за згодою чи на вимогу працівника.

Законодавством України не передбачено встановленої форми таких відомостей, яку повинен надавати працівникові роботодавець відповідно до зазначеної статті, оскільки існують різні випадки в необхідності отримання відомостей.

Зокрема є затверджена форма довідки, яку працівнику надає роботодавець про доходи (заробітну плату), наприклад довідка про доходи для призначення соціальної допомоги і житлових субсидій або для оформлення пенсії тощо.

Щодо відповідальності, то невиконання норм Закону (будь-якої статті) є порушенням законодавства про оплату праці.

Коментарі:

    Додати коментар