Останні новини:

14 Березня 2018

Чи можна повідомляти працівника про суму виплаченої зарплати на його електронну поштуЧи можна повідомляти працівника про суму виплаченої зарплати на його електронну пошту
0/5
Усього голосів: 0

При кожній виплаті зарплати роботодавець повинен повідомити працівника про дані, що відносяться до періоду, за який проводиться оплата праці, зокрема: загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розміри і підстави відрахувань із зарплати, а також суму зарплати, яка належить до виплати (ст . 30 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 р № 108/95-ВР, далі - Закон).

Інше чинним законодавством не передбачено. Чіткої форми повідомлення про розмір зарплати нормативно-правовими актами не встановлено. Як правило, на підприємстві працівникові при виплаті зарплати надається розрахунковий лист про дані за сумами, які належать до виплати працівникові, і відрахувань з них.

У той же час законодавством не передбачено заборони в разі згоди працівника на надання йому інформації про розмір його зарплати на зазначену ним електронну адресу.

Статтею 31 Закону встановлено, що відомості про оплату праці працівника надаються будь-яким органам чи особам лише у випадках, передбачених законодавством, або за згодою чи на вимогу працівника.

Законодавством України не передбачено встановленої форми таких відомостей, яку повинен надавати працівникові роботодавець відповідно до зазначеної статті, оскільки існують різні випадки в необхідності отримання відомостей.

Зокрема є затверджена форма довідки, яку працівнику надає роботодавець про доходи (заробітну плату), наприклад довідка про доходи для призначення соціальної допомоги і житлових субсидій або для оформлення пенсії тощо.

Щодо відповідальності, то невиконання норм Закону (будь-якої статті) є порушенням законодавства про оплату праці.

Коментарі:
    Додати коментар