Останні новини:

15 Січня 2018

Чи обмежать рівень зарплат керівників держпідприємствЧи обмежать рівень зарплат керівників держпідприємств
0/5
Усього голосів: 0

Мінсоцполітики розглянуло лист Спільному представницькому органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні щодо внесення змін до постанови КМУ «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств» від 19.05.1999 р № 859 та надало відповідь.

У відповіді Мінсоцполітики (лист від 26.12.2017 р № 25620/0 / 2-17 / 28) говориться, що прийняття постанови КМУ від 11.11.2015 р № 1034 було ініційовано Мінекономрозвитку з метою антикорупційного чинника і залучення на керівні посади державних підприємств кваліфікованих менеджерів.

На сьогоднішній день в Україні склалася ситуація зі значним розривом в оплаті праці керівників державних підприємств та інших працівників.

Мінсоцполітики не підтримувала внесення змін до вищезгадана постанова, підкреслюючи, що це призведе до несправедливого розподілу доходів державних підприємств, соціальної напруги та демотивації працівників.

Народним депутатом України Підберезняк В.І. до Верховної Ради України внесено проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо обмеження максимальної заробітної плати)» (№ 7204).

Мінсоцполітики розглянуло згаданий законопроект і висловило пропозицію, зокрема, що одним із шляхів обмеження встановлення надвисоких розмірів заробітних плат керівникам державних підприємств може бути встановлення підвищеного розміру податку на заробітну плату, що перевищує 125 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Коментарі:
    Додати коментар