Останні новини:

06 Липня 2022

Чи закликатимуть жінок на військову службу.Чи закликатимуть жінок на військову службу.
0/5
Усього голосів: 0

Ще взимку, набрав законної сили наказ від Міністерства оборони, згідно з яким було затверджено список професій представниці яких буде взято на військовий облік. Список існував і раніше, але згідно з указом перелік професій жінок, які підлягають мобілізації, був значно розширений. Навіть під час активних бойових дій зміни до закону так і не були внесені. Жінки, представниці перерахованих спеціальностей, зобов'язані стати на військовий облік до 1 жовтня 2022 року.

До списку професій потрапили представниці сфери громадського харчування, лікарі, журналісти, юристи, бухгалтери та музиканти. За законом всі представниці внесених до списку професій молодших за шістдесят і без протипоказань по здоров'ю, зобов'язані до кінця вересня 2022 року з'явитися у військкомат і стати на військовий облік. Це означає, що жінки стають військовозобов'язаними та перебувають у запасі Збройних сил України і не передбачає моментальної мобілізації. За інформацією представників ЗСУ, необхідності в обов'язковому закликі жінок, на даний момент, немає. Однак у разі виникнення дефіциту деяких спеціальностей для забезпечення обороноздатності України жінки можуть бути мобілізовані.

Не підлягають мобілізації жінки старше 60 років і ті, у кого діти не досягли віку 18 років, хоча в даному випадку призов на службу можливий за власним бажанням. Проте служба в цьому випадку проходитиме виключно за місцем проживання.

Коментарі:
    Додати коментар