Останні новини:

24 Липня 2019

Де подивитися зареєстровані торгові марки?Де подивитися зареєстровані торгові марки?
0/5
Усього голосів: 0

Для багатьох солідних бізнесменів володіння власною торговою маркою - високе досягнення, показник якості створюваного продукту і надійності компанії. З цієї причини кожен з представників серйозного бізнесу прагне до отримання свідоцтва про наявність державної реєстрації власної торгової марки. Однак для того, щоб зареєструвати індивідуальну торгову марку, необхідно вибрати абсолютно несхожий на вигляд і змістом варіант на вже офіційно зареєстровані марки і знаки. У зв'язку з цим інститутом інтелектуально власності створений єдиний по Україні реєстр торговельних марок. Як і де можна подивитися вже зареєстровані торгові марки?

Особливості перевірки торгової марки в держреєстрі

В Україні виробляється реєстрація торгових марок і знаків, після чого уповноваженою державною установою видається офіційний документ про реєстрацію. Державний інститут інтелектуальної власності є відповідальним розпорядником і зберігачем всієї великої бази даних зареєстрованих торгових марок. Ці дані доступні всім, хто має інтернет. Кожен, хто вирішив зареєструвати індивідуальну торгову марку, має можливість зробити попередню безкоштовну перевірку обраної марки на схожість з внесеними до держреєстру.

Українська база торгових марок і знаків містить більше 300 тисяч записів, так що не так просто буде вибрати не схожий ні на чий інший знак. Пошук в реєстрі здійснюється тільки по маркам / знакам, які пройшли офіційну реєстрацію. Подивитися подані заявки на реєстрацію в безкоштовному режимі не вийде і це має певний ризик, що чиясь раніше подана заявка буде розглянута і задоволена раніше і якщо вона буде схожа з вашої, може бути отримано відмову в реєстрації.

Як перевірити торговельну марку в реєстрі

Перевірка торгової марки на схожість відбувається в два етапи:

  • заявка на реєстрацію;
  • процес реєстрації та отримання свідоцтва.

На першому етапі відбувається підготовка заяви, яка повинна містити повну інформацію про предмет реєстрації:

  • позначення марки - текстове, графічне або комбіноване її зображення;
  • вказівка класів реєстрації відповідно до видів діяльності;
  • колірне рішення.

Якщо інформація в заяві відповідає законодавчим нормам, починається тривалий процес розгляду і реєстрації, який в звичайному режимі триває 18-20 місяців, а в швидкісному - 7-8 місяців. Щоб уникнути відмови в реєстрації через схожості знака, не варто обмежуватися безкоштовної перевіркою. Для отримання доступу до бази зареєстрованих заявок слід скористатися платною допомогою патентних повірених, які перевірять і всі подані на реєстрацію заявки.

Коментарі:
    Додати коментар