Останні новини:

09 Січня 2018

Десять етапів становлення фермерських господарствДесять етапів становлення фермерських господарств
0/5
Усього голосів: 0

Розвинуте і прогресивне сільське господарство країни - велике підмога будь-якої економіки світу. Сьогодні держава не в силах утримувати цю сферу за державний рахунок, тому в чинному законодавстві пильна увага приділяється розвитку сімейного фермерського руху, що має чудову перспективу і велике майбутнє, а також його всебічну підтримку.

Десять етапів становлення фермерських господарств

Розглянемо всі етапи, які необхідно подолати потенційним фермерам для відкриття свого фермерського господарства.

 • Головне для створення будь-якого з фермерських господарств - це необхідність бути громадянином (ами) України та мати у власності учасників земельну ділянку або отримати право на користування ним.
 • Далі необхідно обрати статус господарства. За українським законодавством право створити фермерське господарство мають фізичні особи - громадяни України віком не менше 18 років. При цьому такі ферми поділяють на два різних типи:

- мають статус юридичної особи, вони підрозділяються в свою чергу на господарства сімейного типу, де задіяні в роботі тільки члени їх сім'ї, а також господарства з використанням найманих працівників згідно з укладеними трудовими договорами;

- громадяни, що не мають статусу юридичної особи: суб'єкти підприємницької діяльності.

 • Творцями ферми сімейного типу можуть бути члени сім'ї, а також їх близькі родичі, які проживають разом з ними, мають загальний побут і провідні спільне господарство, сімейні обов'язки і рівні права. Відповідно творцем господарства у вигляді СПД може виступати лише одна фізична особа.
 • При проходженні реєстрації в держреєстрі будь-якого з вищенаведених фермерських господарств необхідно подати пакет таких документів:

- письмову заяву встановленого зразка про проведення держреєстрації;

- статут підприємства;

- протокол засідання засновників, які беруть участь у відкритті сімейного господарства зі статусом юрособи;

- документи, що підтверджують право власності на землю або на оренду землі;

- документи, що підтверджують ступінь споріднення і спільного проживання учасників.

Для реєстрації господарства, де засновником виступає одна фізична особа-підприємець, пакет документів подається в такому ж обсязі з додаванням договору про відкриття фермерського господарства сімейного типу.

 • Статут господарства повинен містити основні відомості про назву господарства, юридичну адресу, порядок утворення статутного капіталу, а також про інші важливі аспекти його діяльності і нотаріального завірення не вимагає. Його головою може бути лише член сім'ї.
 • Договір сімейний про заснування ферми може бути укладений тільки членами сім'ї письмово і обов'язково завірений нотаріально.
 • Залучення на сімейні ферми сторонніх працівників передбачається тільки за сезонним роботам і роботам, пов'язаним з господарською діяльністю ферми.
 • Будь-яким фермерським господарствам законодавчо не забороняється виплачувати дивіденди за підсумками своєї діяльності, але для цього слід відобразити це в статуті і розбити статутний капітал на чіткі частки учасників.
 • Держреєстрація фермерського господарства відбувається відповідно до чинного законодавства і в залежності від його статусу.
 • Створеним і внесеним до держреєстру фермерським господарствам гарантована додаткова держпідтримка, хоча і не конкретизовані порядок її оформлення і умови отримання такої.
Коментарі:
  Додати коментар