Останні новини:

22 Грудня 2017

Дозвіл на виконання будівельних робітДозвіл на виконання будівельних робіт
0/5
Усього голосів: 0

Маючи намір почати процес будівництва, реконструкції, реставрації або капітального ремонту слід мати уявлення що такий процес не буде швидким і простим. Крім самих будівельних робіт виникає велика і кропітка робота, яка полягає в отриманні дозвільної документації. Мабуть все, якщо не докладно, то в загальному уявляють, наскільки важкою буде «битва» з бюрократією за дозвільну документацію. У цій статті буде розглянуто процес отримання такого дозвільного документа в будівельній діяльності, як Дозвіл на виконання будівельних робіт. Даний Дозвіл необхідний для отримання права на будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт. Дозвіл видається територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції (Держархбудінспекція). Заявником на Дозвіл може бути фізична особа (забудовник) або юридична особа. Наявність такого дозволу свідчить про те, що проектна документація на об'єкт будівництва повністю відповідає вимогам містобудівного плану земельної ділянки, і дає вам право проводити будівельні роботи, реконструкцію об'єктів капітального будівництва та їх капітальний ремонт.

Дозвіл на виконання будівельних робіт - це офіційний документ, який дає право забудовнику, або генеральному підряднику, здійснювати будівельні роботи відповідно до затвердженої проектної документації, здійснювати підключення до інженерних мереж та споруд, а також надає право відповідним службам на видачу ордера на проведення земляних робіт .

Дозвіл видається на безоплатній основі за місцезнаходженням об'єкта будівництва на термін будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту або на термін дії договору (контракту) підряду на виконання таких будівельних робіт. Якщо термін, на який видавалося Дозвіл, виявився недостатнім, такий дозвіл можна продовжити ще на один рік. Надалі, протягом 10 днів з дня надходження заяви, за відсутності підстав для відмови, Держархбудінспекція видає Дозвіл на виконання будівельних робіт. З дати отримання дозволу заявник повинен письмово, в семиденний термін, повідомити виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, місцеву держадміністрацію за місцезнаходженням об'єкта будівництва, а також державні органи у сфері пожежної та техногенної безпеки про початок виконання будівельних робіт. Слід пам'ятати, що виконання будівельних робіт без дозволу тягне за собою відповідальність згідно із законом і вважається самовільним будівництвом. Отже, для уникнення відповідальності за самовільне будівництво, не дивлячись на дуже складну процедуру отримання дозволу на виконання будівельних робіт, все ж варто його отримати. Відповідальність за будівництво без дозволу може виражатися в адміністративне стягнення, а в деяких випадках, передбачених законодавством, навіть у знесенні об'єкта будівництва. Виходячи з практики отримання дозвільної документації у сфері будівництва, все-таки краще звертатися до фахівців у цій сфері. Помилки, які будуть допущені при отриманні дозволу, а в осіб вперше стикаються з такою складною процедурою, вони будуть, можуть стати «каменем спотикання», який займе час, гроші і нервові клітини.

Коментарі:
    Додати коментар