Останні новини:

14 Червня 2021

Фінансова звітність юридичних осіб України тепер у відкритому доступіФінансова звітність юридичних осіб України тепер у відкритому доступі
0/5
Усього голосів: 0

Теоретично звітність про фінансову діяльність компаній і підприємств України не є комерційною таємницею, але отримати такі відомості без запитів компетентних органів завжди було важко.

Після прийняття Кабміном постанови №835 фінансова звітність всіх юридичних осіб з'явилася у відкритому доступі. Фізичних осіб-підприємців це не торкнулося.
ДПС України 28 травня 2021 року опублікувала фінансову звітність компаній за попередній рік, яка містить наступну інформацію про юридичну особу:

  • прибуток і розмір збитків за попередній звітний період;
  • активи;
  • фінансові зобов'язання.

Подивитися звіти можна в системах доступу до реєстрів, таких як Opendatabot або YouControl. Для отримання інформації необхідно вказувати найменування юридичної особи, адреса або реєстраційний номер.

На сьогоднішній день відкрито доступ до онлайн фінансової звітності сотень тисяч компаній України. Таке нововведення і публічність дозволяють:

  • оцінити перспективи та можливі ризики співпраці з тим чи іншим юридичною особою;
  • перевірити потенційного роботодавця;
  • оцінити стан справ і мн. ін.

У цій системі є деякі недоліки, наприклад, в звітах немає інформації про кількість співробітників. Але в подальшому планується виправити всі недоліки і зробити систему доступу максимально інформативною і зручною.

Коментарі:
    Додати коментар