Останні новини:

20 Квітня 2022

Іспанія видає ВНЖ українцям, які втекли від війни.Іспанія видає ВНЖ українцям, які втекли від війни.
0/5
Усього голосів: 0

З початку військових дій на території України змушені були покинути її територію та виїхати за кордон понад 3,5 мільйона українців. Європа опинилася в епіцентрі міграційної кризи, найбільшої з часів Другої світової війни. Іспанія також є країною, яка приймає біженців з України. З березня цього року в українців з’явилася можливість продавати передбачений набір документів на набуття статусу тимчасового захисту. У такий спосіб Іспанія здійснює Директиву Ради Європейського Союзу із захисту прав вимушених переселенців.

Що дає статус тимчасового захисту у ЄС.

Громадяни України мають можливість подати необхідний комплект документів, передбачений для отримання статусу тимчасового захисту, який передбачає ВНЗ в Іспанії та дозвіл на роботу. Спочатку заявлено, що статус передбачає обмеження за терміном дії 1 рік, але імовірно цей термін буде заповнено продовжити на продовження військового стану на території України. Прибулі громадяни України зможуть жити, працювати або навчатися в ЄС протягом одного року з подальшою можливістю продовження терміну свого перебування до трьох років без необхідності подавати заяву про надання притулку та підтверджувати статус тимчасового захисту. Надання міжнародного захисту не передбачає отримання громадянства в Іспанії, однак після набуття статусу біженця термін доступу до отримання скорочується і подати заяву про надання громадянства можна вже через п'ять років.

Які права представляє тимчасовий захист

Біженцям з України буде надано дозвіл на проживання та роботу, які діятимуть протягом усього часу дії міжнародного тимчасового захисту. Отримуючи цей статус, українці набувають:

Можливість працювати як найманим працівником, так і самозайнятою особою

Доступ до пільг, передбачених для біженців

Медична допомога

Право на здобуття освіти

Коментарі:
    Додати коментар