Останні новини:

31 Березня 2022

Які права мають вимушені переселенці?Які права мають вимушені переселенці?
0/5
Усього голосів: 0

Не дивно, що у людей, які втекли від війни, зараз дуже багато питань. Перший шок пройшов, необхідно влаштуватися на новому місці. Дуже важливо знати у такій ситуації свої базові права, а також місце, куди можна звернутися за кваліфікованою юридичною допомогою.

Що знадобиться на новому місці?

Обов'язково візьміть найнеобхідніше, відмовившись від громіздких валіз:

  • повний пакет документів: паспорт, ІПН, трудову книжку, дипломи, документи на квартиру чи будинок;
  • запас їжі (консерви, сухі сніданки та інші продукти з можливістю тривалого зберігання) та води;
  • ліхтарик та ніж;
  • речі за сезоном;
  • зручне взуття;
  • ліки;
  • блокнот та ручку.

Якщо вам буде потрібна допомога юриста в тій чи іншій ситуації, допоможе досвідчений міграційний адвокат. Дізнайтеся, якими справами він займається, перейшовши за посиланням.

Команда Легал Солюшнз допомагає всім, хто цього потребує, за доступними цінами. У тому числі допомагаємо охочим виїхати з України до країн ЄС у пошуках безпечного місця.

Проте, і в Україні таке місце можна знайти. Тим більше, за наявності діючих програм підтримки від держави як тих, хто тікає від війни, так і тих, хто дає таким людям дах та роботу.

Державна програма підтримки вимушених переселенців

Держава виплачуватиме на дорослого, який залишив зону бойових дій, 2000 грн., а на дитину — 3000 грн. Допомога буде виплачуватись щомісяця, доки не скасують військовий стан, і ще 1 місяць після його закінчення.

Сім'ї, в яких проживає вимушений переселенець, отримають компенсацію комунальних послуг у розмірі 450 грн.Розмір компенсації для роботодавців, які працевлаштували таку особу, становить 6500 грн.

Найбільше вакансій для переміщених осіб у Службі зайнятості на робітничі спеціальності, але й для осіб з вищою освітою у більшості регіонів їх достатньо. Багато робочих місць відкрито у кафе, ресторанах, банках (вакансії касира).

Так надається допомога громадянам щодо адаптації на нових локаціях.

Зверніть увагу, що діти вимушених переселенців можуть вільно відвідувати дитячі садки та школи. Переміщені особи мають повноцінний доступ до медичної допомоги (сімейні лікарі, вузькі спеціалісти та госпіталізація за необхідності).

Чоловіки від 18 до 60 років новому місці проживання повинні стати на військовий облік.

Намагайтеся підготуватися до переїзду, поки у вашому населеному пункті досить спокійно. А на новому місці використовуйте всі можливості, щоб отримати допомогу та проявляйте активність у пошуку роботи.

Коментарі:
    Додати коментар