Останні новини:

11 Червня 2019

Як закрити фірму з нульовою звітністю?Як закрити фірму з нульовою звітністю?
4/5
Усього голосів: 1

У бізнесі часто зустрічаються такі фірми, які так і не почали вести господарську діяльність і чий баланс так і залишається невинно нульовим. Така організація не має штатного персоналу, не виплачує зарплату і відрахування на неї, не має руху грошових коштів на банківських рахунках. Найчастіше такі юридичні суб'єкти не планують подальшої господарської активності, тому ліквідувати їх буде легше, ніж працююче суспільство, але і тут є свої тонкощі.

ЯК ЛІКВІДУВАТИ ТОВ З НУЛЬОВИМ БАЛАНСОМ

ЩОБ МАТИ МОЖЛИВІСТЬ ЛІКВІДУВАТИ ТОВ, ЯКЕ НЕ ПОЧАЛО ПРАЦЮВАТИ І МАЄ НУЛЬОВИЙ БАЛАНС, СЛІД ВИКОНАТИ ТАКІ УМОВИ:

  • не мати боргів перед бюджетом, юридичними та фізичними особами;
  • не мати боргів перед спеціальними державними фондами;
  • регулярно подавати нульову звітність в податкові органи.

Якщо умови дотримані, потрібно прийняти рішення учасників або одного засновника про припинення діяльності юридичної особи. У протоколі загальних зборів — вищого органу управління підприємством, вказується рішення про його закриття і призначається ліквідаційна комісія або один ліквідатор. Призначений ліквідатор стає єдиним виконавчим органом ТОВ, який і буде займатися всіма етапами ліквідації.

Про прийняте зборами рішення ліквідатор повідомляє податкову службу в строк 3 робочих дня і повідомляє про призначення ліквідаційної комісії або ліквідатора.

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПОЧАТКУ ЛІКВІДАЦІЇ ПОДАТКОВОГО ОРГАНУ ПОТРІБНО ПОДАТИ ОРИГІНАЛИ ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ:

  • рішення загальних зборів;
  • повідомлення за затвердженою формі з нотаріальним посвідченням.

Після внесення запису про відкриття процедури експрес ліквідації робиться публікація в офіційному виданні про закриття ТОВ і можливості подачі претензій та вимог до юрособи. Строк пред'явлення вимог повинен становити не менше двох місяців після публікації повідомлення.

ОСНОВНІ ЕТАПИ ЛІКВІДАЦІЇ НУЛЬОВОГО ТОВ

Ліквідатор в ході ліквідаційної процедури письмово повідомляє кредиторам про своє рішення закритися. Податкова інспекція може провести виїзну перевірку, але як правило на фірми-нульовки це не поширюється, оскільки вони не отримували доходів і не платили податків, значить і порушень в податкових відрахуваннях не встигли допустити.

З перевіркою або без ліквідатор повинен скласти ліквідаційний баланс, який затверджується учасником або учасниками ТОВ. Нульовий баланс не створює труднощів у складанні цього документа, оскільки там може бути заповнена тільки рядок «Статутний капітал», мінімальне значення якого обумовлене законодавством. При наявності кредиторів їхні вимоги задовольняються в порядку черги, встановленому законодавством, після чого знову складається ліквідаційний баланс. Якщо після проведення всіх виплат залишається майно, його розподіляють між учасниками пропорційно їх внеску в статутний капітал.

Податковий орган отримує документи для закриття підприємства з нульовою звітністю і вносить відомості про припинення конкретної юрособи в держреєстр.

Коментарі:
    Додати коментар