Останні новини:

27 Грудня 2017

Коли відбувається ліквідація підприємстваКоли відбувається ліквідація підприємства
0/5
Усього голосів: 0

Заняття приватним бізнесом дуже захоплююча і перспективна справа, але іноді невдячна і обтяжлива. У деяких випадках в силу будь-яких причин стає збитковим і, щоб не терпіти подальші збитки, його слід якнайшвидше ліквідувати. Від такої долі не застраховане жодне з підприємств, тому при відкритті приватного бізнесу слід бути готовим до будь-якого варіанту розвитку подій і знати достеменно, що таке ліквідація підприємства і коли нею можна скористатися.

КОЛИ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА

Ліквідація підприємства стає можливою тоді, коли воно не в змозі самостійно розрахуватися за своїми зобов'язаннями або його борги значно перевищують наявні в розпорядженні активи. Причин фінансового краху підприємств існує безліч. Найбільш часто причиною банкрутства стають:

  • недостатня компетентність керівників підприємства, які допустили грубі помилки при управлінні активами;
  • неправильно обраний вид діяльності;
  • несумлінні партнери або постачальники;
  • курсові коливання валют;
  • непродумана фінансова стратегія та інші.

Неспроможність підприємства на межі банкрутства проявляється в затягуванні обов'язкових платежів і розрахунків з контрагентами. Якщо підприємство досягло такого рівня, коли бізнес-партнери відмовляються далі співпрацювати з ним через брак фінансів для своєчасних розрахунків, воно підлягає ліквідації і як можна швидше, поки борги не стали астрономічними.

ВИДИ ЛІКВІДАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ

Ліквідація організації полягає у припиненні її існування і виключення з державного реєстру. При цьому активи її реалізуються і за рахунок цього погашаються існуючі борги. Після закінчення процедури ліквідації непогашені зобов'язання, на розрахунок за якими не вистачило коштів, нікому не передаються, а вважаються списаними. У разі ліквідації підприємства його власники і керівники вже не несуть відповідальності за боргами і звільняються від можливих подальших претензій з боку незадоволених кредиторів. Заборгованість до бюджету погашається в першу чергу, як і невиплачена зарплата персоналу.

Ліквідація буває:

  • добровільна, коли засновники на загальних зборах спільно прийняли рішення про необхідність припинення діяльності підприємства та призначили ліквідаційну комісію, яка і займатиметься виявленням і реалізацій ліквідних активів, а також погашенням боргів, що накопичилися;
  • примусова, коли наявні борги перевищують активи і хтось із кредиторів звернувся до суду для стягнення заборгованості та оголошення підприємства банкрутом. У цьому випадку суд приймає рішення про банкрутство та призначає ліквідаційну комісію.

Якщо після погашення заборгованості в повному обсязі підприємство зберегло досить активів для продовження роботи, воно залишається в реєстрі діючих підприємств. В іншому випадку підприємство закривається, виводиться з реєстру і знімається з обліку в податковій службі та пенсійному фонді.

Коментарі:
    Додати коментар