Останні новини:

29 Квітня 2020

Криза і коронавірус: підтримка малого і середнього бізнесу в УкраїніКриза і коронавірус: підтримка малого і середнього бізнесу в Україні
0/5
Усього голосів: 0

У зв'язку з пандемією все більше малих і середніх підприємств не матимуть можливості платити зарплату працівникам, а в кінці просто згорнуть свою діяльність. І це навіть не частина проблем, які нас очікують, оскільки неминуче зростання цін і недоотримання коштів до місцевих бюджетів. Всі ці проблеми викликають у підприємців обгрунтоване занепокоєння. А уряд розробляє заходи, які допоможуть протриматися на плаву мікро-, малого та середнього бізнесу. Ці категорії компаній дуже вразливі. Якщо вони закриються, країну дуже скоро накриє криза, стримувати який буде важко.

Розробляються заходи, щоб пом'якшити наслідки коронавируса для економіки. Звичайно, більшість представників бізнесу вважає, що їх недостатньо. Але в бюджеті України просто немає коштів на те, щоб надавати підтримку в тому ж розмірі, що і країни ЄС. Що ж вже було зроблено до цього моменту?

Які закони були прийняті?

Зараз є два прийнятих закону, спрямовані на підтримку мікробізнесу.

Перший стосується підтримки платників податків під час карантину. Їм, зокрема, на період з 1 березня по 30 квітня звільняються від сплати за себе ЄСВ для ФОП, скасовуються штрафні санкції за несвоєчасну сплату ЄСВ і несвоєчасне подання звітності, скасовується податок на землю і комерційну нерухомість тощо.

Другий закон стосується соціальних гарантій. Підвищено ліміти для 1-ї, 2-ї і 3-ї груп спрощенців. До 30 червня запроваджено мораторій на проведення неподаткових перевірок.

Програми спрямовані на те, щоб зберегти наявні в компаніях кількість найнятих працівників. Дуже важливо, щоб зараз люди не залишилися без засобів до існування, адже кожному з них необхідно годувати сім'ї і платити за комунальні послуги.

В інших країнах ведеться фінансово-кредитна підтримка, істотно зменшено податкове навантаження.

Навряд чи можна говорити про те, що вдасться швидко подолати кризу. Але можна мінімізувати його шляхами, якими вже пішли країни ЄС, такі, як Польща, Латвія, Словенія. Вони надають бізнесу допомогу, в багатьох країнах введені на час карантину податкові канікули. Програми спрямовані на відновлення економіки і мінімізацію рівня безробіття.

Який бізнес постраждав більше від пандемії?

Виходячи з опитувань, не більше половини бізнесу може протриматися до кінця карантину. У малого бізнесу немає фінансової подушки, і це найголовніша проблема. Під загрозою туристична та розважальна сфера, діяльність ресторанів і кінотеатрів, театрів, концертних і виставкових залів, клубів. Лише приблизно 25% бізнесу може протриматися 2 місяці і не збанкрутувати. Цифри дуже тривожні. Звичайно, деяким допомагають орендні канікули і перегляд бізнес-моделі, але все може стати гірше, якщо карантин продовжиться довше обіцяного.

Якщо вам потрібна бухгалтерська і аудиторська допомогу в будь-якому місті України, звертайтеся в компанію "ЛегалСолюшнз".

 

Коментарі:
    Додати коментар