Останні новини:

04 Грудня 2017

Ліцензування у сфері будівництваЛіцензування у сфері будівництва
0/5
Усього голосів: 0

Якщо ви плануєте розпочати господарську діяльність, пов’язану із будівництвом або вже її ведете, тоді вам треба знати все про ліцензування у даній сфері. Основними нормативними документами, що регулюють питання ліцензування будівельної діяльності є:

  • ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності»
  • ЗУ «Про архітектурну діяльність»
  • Постанова КМУ «Про деякі питання ліцензування будівництва об’єктів що за класом наслідків належать до об’єктів із середніми та значними наслідками»
  • Постанова КМУ «Про ліцензування господарської діяльності, пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури»

Ліцензуванню підлягає будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками. До них, відповідно до Постанови КМУ «Про деякі питання ліцензування будівництва об’єктів що за класом наслідків належать до об’єктів із середніми та значними наслідками» належать будівельні та монтажні роботи загального призначення, будівництво об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури.
До суб’єкта господарської діяльності, який має намір провадити будівельну діяльність ставляться певні вимоги, перелік яких встановлено Ліцензійними умовами, затвердженими Постановою КМУ «Про деякі питання ліцензування будівництва об’єктів що за класом наслідків належать до об’єктів із середніми та значними наслідками».

Процедуру отримання ліцензії можна розділити на декілька етапів:

Першим є підготовка та подання документів. Суб’єкт господарювання, який бажає отримати ліцензію звертається в Державну архітектурно-будівельну інспекцію із заявою за формою додатка No1 до Ліцензійних умов. Заява підписується керівником юридичної особи або фізичною особою-підприємцем. Перелік документів які необхідно додати до заяви зазначений в пункті 5 Ліцензійних умов.

Подати ці документи можна:

  • нарочн;
  • поштою;
  • в електронній формі через портал електронних сервісів ЮО, ФОП і громадських формувань.

Другим етапом є перевірка, органом ліцензування, на відповідність та повноту наданих йому документів. У разі невідповідності поданих документів вимогам закону, ДАБІ у десятиденний строк повертає заявнику їх для усунення недоліків, після чого заявник може подати їх повторно.

Третім – внесення відповідної плати та отримання ліцензії.
Проте, суб’єкту господарювання, який отримав ліцензію потрібно пам’ятати, що орган ліцензування має право анулювати або зупинити дію виданої ним ліцензії.

Коментарі:
    Додати коментар