Останні новини:

11 Червня 2019

Ліквідація підприємства як звільняють співробітниківЛіквідація підприємства як звільняють співробітників
0/5
Усього голосів: 0

У поняття ліквідація підприємства входить припинення його діяльності без передачі прав і обов'язків правонаступникам. Проводиться ліквідація відповідно до спеціальної процедури, встановленої законодавством. Якщо підприємство мало штатних працівників, то йому належить грамотно припинити з ними трудові відносини і виконати всі необхідні процедури, щоб в майбутньому не виникало судових суперечок через неправильне звільнення.

Як правильно звільнити працівників при ліквідації ТОВ

Коли загальні збори товариства приймає рішення про припинення своєї діяльності, воно тим самим повідомляє про те, що більше не потребує послуг своїх штатних співробітників. Згідно із законом ліквідація є однією з підстав для того, щоб розірвати трудові договори на підставі ініціативи роботодавця. Однак процедура звільнення працівників при експрес ліквідації не така проста, оскільки проводити її необхідно за встановленими правилами, інакше таке звільнення може бути оскаржене в судовому порядку.

Перш за все, починаючи ліквідацію, необхідно підготувати рішення загальних зборів і призначити відповідальну ліквідаційну комісію, яка і буде проводити всі необхідні дії по звільненню працівників. При звільненні з ліквідації згоду профспілкового комітету не потрібно і припинення трудових відносин належить буквально всім працівникам, навіть тим, хто знаходиться на бюлетені, в черговому або декретній відпустці. Про те, що працівникові буде запропоновано звільнення, його слід оповістити письмово за два місяці до майбутньої події. Одночасно необхідно повідомити центр зайнятості про швидке вивільнення працівників

Незважаючи на те що згоду профкому не потрібно, проте протягом трьох місяців з дати офіційного прийняття рішення про ліквідацію ліквідаційна комісія зобов'язана проінформувати профспілки про прийдешнє загальне звільнення кадрів із зазначенням:

  • кількості і професій вивільняється робочої сили;
  • причини їх звільнення;
  • заплановані терміни вивільнення кадрів.


Кожен співробітник, який потрапив під звільнення, може оскаржити законність звільнення в суді.

Виплати при звільненні в разі ліквідації підприємства

В процесі звільнення орган, керуючий ліквідують підприємством - ліквідаційна комісія, зобов'язаний оформити і видати працівникові копію наказу про звільнення і трудову книжку, а також провести всі необхідні виплати. За законодавством працівники, що звільняються повинні отримати вихідну допомогу, розмір якого дорівнює середньомісячного заробітку. При цьому оповістити працівника про суму виплати потрібно в письмовій формі, а розрахунок зробити в день звільнення з видачею трудової книжки та наказу.

Коментарі:
    Додати коментар