Останні новини:

22 Грудня 2017

Матеріальна відповідальність працівникаМатеріальна відповідальність працівника
0/5
Усього голосів: 0

Матеріальна відповідальність завжди була і буде своєрідною гарантією для роботодавця. Що необхідно знати співробітнику, і в яких випадках він буде нести відповідальність?

Важливо розуміти те, що такий вид правової відповідальності несуть тільки співробітники, які знаходяться в офіційних трудових відносинах. І працюють за трудовим договором.

Залучати до такого виду відповідальності можна, тільки якщо були порушені трудові функції; зафіксовано пряму дійсну шкоду; між порушенням і шкодою існує причинний зв'язок; є вина або бездіяльність працівника порушника.

Також, існують категорії, що визначають пряму дійсну шкоду. Їх перелік розмістив у своїй Постанові Вищого спеціалізованого суду:

  • недостача, знищення, пошкодження, втрата;
  • Незаконні або необгрунтовані виплати;
  • Виплати державного або місцевого бюджетів контрагентам за цивільно-правовими договорами; · Нестягнутими з боржника збитки, дебіторська заборгованість, у разі якщо закінчився термін стягнення;
  • Через продажу товару за заниженою ціною було завдано шкоди;
  • Витрати, викликані зайвими виплатами на користь працівників;
  • Виплати на користь інших суб'єктів у порядку відшкодування шкоди, оскільки організація відповідає за шкоду, заподіяну діями її співробітників;

Пам'ятайте, що працівник несе відповідальність за той збиток, який був викликаний саме його діями або бездіяльністю.

Як показує практика, все обмежується певною частиною заробітку працівника. Такий штраф не повинен перевищувати розміру збитку.

Коментарі:
    Додати коментар