Останні новини:

17 Травня 2016

Мінекономрозвитку оповістила про запуск нового сайту адміністративних послугМінекономрозвитку оповістила про запуск нового сайту адміністративних послуг
0/5
Усього голосів: 0

Мінэконом розвитку і торгівлі України здійснило запуск нової версії ЕГР, де виявляються держ. послуги https://www.poslugy.gov.ua/. Зараз цей сайт дозволяє скористатися 16-у послугами в режимі онлайн, в число них входять ліцензії. Подібний спосіб спрощує бізнес України, повідомив заст. Міністра экономразвитку і торгівлі України М. Нефедов на презентації нового сайту при засіданні Уряду. Цей сайт зробили в 2013 році, але його розвитком почали займатися лише минулого року нова команда фахівців Мінекономрозвитку. На даний момент порталом poslugy.gov.ua вже можливо користуватися. Максим Нефедов повідомив, що електронний спосіб отримання послуг важливий для дерегуляции. Він зробив упор на те, що органи влади зобов'язані в найменших розмірах впливати на ведення бізнесу, тому треба зменшити бар'єри бюрократії, що ведуть до корупції. Зменшення числа послуг і процедур, а також переведення на електронний режим допоможуть підвищити ефективність послуг і скоротити їх ціну як для країни, так і для бізнесу.

Портал надає право дізнатися про усіх держ. послугах, ЦПАУ, або завантажити зразок документу. Тут говориться про повний перехід роботи в онлайн режим, починаючи від надання документів, закінчуючи врученням ліцензії. Головний пункт, це персональний кабінет замовника послуг, де можна проглянути інформацію про запити, бачити їх статуси. " Кабінет має бути максимально комфортним і захищеним". На сьогодні для ідентифікації використовується лише електронний цифровий підпис, але ведуться роботи над іншими способами захисту", повідомив М.

Сайт держ. послуг повністю видозмінює систему отримання адміністративних послуг. Приміром, якщо раніше, для отримання ліцензію, треба було надати купу паперів і звернутися персонально в кабінет міністерства. Далі ці папери переходили до Минэкономике, де вони підлягали розгляду фахівцями з 4 відділів по черзі. На будь-якому кроці могли бути виявлені недоліки, відбувалися втрати паперів. Людина ставала в курсі усіх упущень лише з листа, тим самим втрачаючи свій час. Подібна схема вселяла невідомість і підігрівала грунт для корупцій. У електронному режимі немає третіх осіб. Система самостійно ставить питання і надає можливі відповіді. В даному випадку немає вірогідності того, що документи загубляться або забудуться. У разі помилки, портал не пропустить замовника на інший етап. Документи розглядаються доба, і замовник отримує сповіщення в особистому кабінеті. Далі акти одночасно вирушають в декілька відділів, де здійснюється перевірка. Про помилки сповіщення приходить в персональний кабінет. Термін отримання ліцензії зменшується на 2-3 дні.

Від себе заступник Мінекономрозвитку і торгівлі України Ю. Клименко повідомила, що на сайті є 16 державних послуг, 12 послуг Мінекономрозвитку, і 4 послуги Держ. архітектурно-будівельній інспекції. Але навіть мінімальний набір допомагає скоротити витрати на 500 млн грн в рік, за рахунок зменшення тимчасових витрат і відсутності виплат третім особам. Також Юлія Клименко підкреслила, що ця інформація підрахована на основі лише 12 послуг. Незабаром Минэконом розвитку хоче створити ексклюзивну схему повідомлень, що оповіщатиме минулих реєстрацію бізнесменів про штрафи, контролі, або кінцю терміну ліцензій. Подібні сигнали стануть розсилатися в персональний кабінет і на електронну пошту.

"Сповіщення про штрафи, це новий етап взаємодії між країною і підприємствами, коли країна передбачає комфорт для своїх жителів. Тим самим ми прибираємо масу схем корупцій. Адже, коли власник фірми свідомо обізнаний про те, що його бізнес потрапляє під штрафи, у нього існує запас часу для вирішення подібного моменту. Так, як зараз, громадяни дізнаються про штрафи тільки в той момент коли продукція знаходиться на межі, для маленької фірми подібна система зможе вилитися у банкрутство", сказала Юлія Клименко.

Коментарі:
    Додати коментар