Останні новини:

11 Лютого 2022

Нацбанк України анонсував посилення захисту прав власників платіжних картокНацбанк України анонсував посилення захисту прав власників платіжних карток
0/5
Усього голосів: 0

Час не стоїть на місці і сьогодні більшість українців та нерезидентів нашої країни як платіжний засіб використовують картку. Щоб забезпечити максимальний захист українців, які є власниками електронних платіжних засобів (карток), Нацбанк ухвалив рішення про вдосконалення порядку проведення платіжних операцій, що здійснюються з використанням банківських карток.

Основна мета таких змін — підвищення захисту прав власників карток та посилення контролю за дотриманням правил платіжних систем та неухильного дотримання вимог чинного законодавства.

Основні зміни стосуватимуться еквайєрів — банків та фінансових установ, що займаються обробкою операцій. Нововведення дозволяють власнику платіжної картки знати всіх етапів здійснення операцій, що допоможе уникнути непередбачених витрат.

У свою чергу еквайєри зобов'язані поліпшити виконання законодавчих вимог, зокрема норм, що стосуються протидії легалізації (відмивання) доходів.

Ключові моменти ухвали Правління Нацбанку: що зміниться з 10 лютого 2022 року?

До основних змін, передбачених Постановою від 08.02.2022 року, відносяться:

  1. Банківські та фінансові установи України, які здійснюють моніторинг переказів на користь продавця, зобов'язані внести зміни до своїх правил та обов'язково встановити порядок взаємодії банку з продавцем, а також порядок фінансового моніторингу переказу. При цьому наявність або відсутність договору із продавцем не має значення.
  2. Нововведення торкнулися і договорів, що оформляються між банком та продавцем, у т. ч. без відкриття розрахункових (особистих або корпоративних) рахунків, для прийому грошових коштів з використанням платіжних коштів:
  • банк повинен отримувати вичерпну інформацію, яка потрібна для проведення фінансового моніторингу (у свою чергу, небанківські установи або продавці зобов'язані беззастережно розкривати такі відомості);
  • чітко встановлюється строк та перелік відомостей, які потрібно надати банку;
  • на фінансову установу чи продавця покладається обов'язок інформувати банки в зумовлені терміни про зміну видів діяльності (це необхідно для присвоєння нового коду категорії, що відповідає виду діяльності);
  • у разі надання недостовірної інформації продавець притягується до відповідальності;
  • банки тепер мають право відмовитися від співпраці з фін. установою чи продавцем, якщо останні порушують суттєві умови договору або ухиляються від їх виконання належним чином.

Зміни набудуть чинності з 10.02.2022 року.

Коментарі:
    Додати коментар