Останні новини:

02 Квітня 2018

Нацбанк продовжує скасовувати валютні обмеження для банків і бізнесуНацбанк продовжує скасовувати валютні обмеження для банків і бізнесу
0/5
Усього голосів: 0

З огляду на сприятливу ситуацію на валютному ринку, Національний банк вважає за можливе продовжити пом'якшення неактуальних тимчасових адміністративних обмежень для банків і бізнесу, ослаблення яких не створює ризиків дестабілізації ринку.

По-перше, розширені можливості банків для проведення власних операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку. Зокрема, скасовано вимогу про розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют і банківських металів протягом одного робочого дня. Тому, скасовані і заходи впливу за її порушення.

По-друге, змінені ліміти відкритої валютної позиції (Л13-1) для банків. З 1 травня цього року він буде збільшений з 1% до 3%, ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку (Л13-2) - зменшений з 10% до 8%. Це дозволить банкам більш ефективно розподіляти валютні ризики.

По-третє, ослаблене обмеження на дострокове погашення українськими компаніями зовнішніх кредитів і позик в іноземній валюті.

По-четверте, розширено перелік операцій бізнесу, на надходження по яких не поширюється вимога про обов'язковий продаж.

Зокрема, компанія-резидент зможе не здійснювати обов'язковий продаж коштів, що надійшли за кредитом або позикою, якщо в її реалізації (шляхом кредитування, страхування, гарантування) повністю або частково бере участь іноземна особа, одним з акціонерів якої є іноземна держава. При цьому цей виняток поширюється тільки на ті випадки, коли вказане іноземна держава має офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії А, підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard & Poor's, Moody's).

По-п'яте, для бізнесу спрощена процедура перерахунку іноземної валюти за кордон для здійснення платежів, пов'язаних з процесами судочинства.

Коментарі:
    Додати коментар