Останні новини:

21 Травня 2021

Наслідки визнання електронних торгів недійснимиНаслідки визнання електронних торгів недійсними
0/5
Усього голосів: 0

Обгрунтовану правову позицію щодо визнання електронних торгів недійсними оприлюднив Верховний Суд України після розгляду цивільної справи з цього приводу в порядку касаційного провадження.

Мова йде про реалізації майна на електронних торгах, порядок проведення яких врегульований відповідним Порядком, затвердженим Мінюстом.

На законодавчому рівні встановлено, що електронні торги — це реалізація майна за принципом аукціону через веб-сайти або спеціальні засоби електронних торгів. Новим власником стає та особа, яка запропонувала максимальну ціну. 

Підстави визнання торгів недійсними

Аналізуючи діючі нормативні-правові акти та позицію ВС, можна дійти висновку, що підставами визнання торгів недійсними є:

  • порушення вимог діючого законодавства щодо проведення процедури та виконання підготовчих дій;
  • порушення суб'єктивних прав чи інтересів особи.

Торги можуть бути визнані недійсними за рішенням суду.

Які можуть бути наслідки визнання торгів недійсними?

Реалізація майна публічним засобом — це свого роду правочин. Порядок здійснення правочинів, відповідальність за порушення зобов'язань, правові наслідки визнання їх недійсними регулюються Цивільним кодексом.

Визнання торгів недійсними (з огляду на норми цивільного права) не створює важливих правових наслідків, крім тих, які пов'язані із самим фактом визнання їх нікчемними/недійсними. 

При недійсності правочину треба:

  • повернути набуте майно в натурі (предметом можуть виступати будь-які матеріальні цінності);
  • якщо результат торгів пов'язаний з виконання окремих видів робіт чи надання послуг, зрозуміло, що повернути в натурі це неможливо, тому особа повинна відшкодувати все в грошовому еквіваленті;
  • в разі завдання збитків зацікавленим особам, її необхідно відшкодувати в повному обсязі.

Під час оскарження результатів в суді предметом не можуть виступати дії державного виконавця. Оскільки останній лише виконує підготовчі дії — збирає документи, надсилає заявку.

Організація та проведення електронних торгів покладається на організаторів. Але останні також не повинні перевіряти законність підстав проведення торгів, перелік та оцінку майна, документи і т. д. Це не передбачено законодавством.

Для обгрунтування визнання недійсності торгів потрібно посилатись лише на дії організатора, інакше суд відмовить у задоволенні позовної заяви.

Якщо вам потрібна правова допомога висококваліфікованих фахівців з приводу підготовки позовної заяви, представництва інтересів у суді, звертайтесь до юридичної компанії «Легал Солюшнз». Ми завжди слідкуємо за змінами на новинками у законодавстві і знаходимо індивідуальне рішення для кожної ситуації.

Коментарі:
    Додати коментар