Останні новини:

03 Квітня 2020

Навіщо реєструвати торгову марку в кожній країні окремоНавіщо реєструвати торгову марку в кожній країні окремо
0/5
Усього голосів: 0

Причин виходу бізнесу на міжнародний ринок може бути безліч: бажання розширити діяльність, криза в країні резидентства, знаходження цільової аудиторії в іноземних державах. Так само, як і в межах України, захистити права на бренд за кордоном можна за допомогою інтернаціональної реєстрації TM.

Способи міжнародної реєстрації знака для товарів і послуг

Залежно від поставлених цілей зареєструвати ТМ за кордоном можна трьома способами:

 • за національною процедурою. В цьому випадку заявка подається безпосередньо до патентного відомства обраної держави;
 • за Мадридською системою. На сьогоднішній день учасниками Мадридської угоди та Протоколу до неї є 122 держави. По одній заявці зареєструвати товарний знак можливо одночасно в трьох країнах (за кожну наступну передбачена доплата). Заявка на англійській, французькій або іспанською мовою подається в ВОІВ через Український інститут інтелектуальної власності (Укрпатент). Тобто реєстрація в Україні та за кордоном відбуваються одночасно. Послуги іноземного патентного повіреного не потрібні;
 • в Євросоюзі (EUIPO). Реєстрація поширюється на 28 країн ЄС і не потребує оформлення ТМ в Україні. Однак якщо хоча б одна з країн надасть відмову, ГМ не буде зареєстрована взагалі.

Зупинимося докладніше на питаннях реєстрації товарного знака окремо в кожній зарубіжній країні. Дізнаєтеся, як перевірити торговельну марку в Україні?

Переваги та недоліки національної процедури

Безумовно, якщо компанія має намір вести діяльність і забезпечити охорону прав на товари і послуги в 3-х і більше державах, краще вибирати реєстрацію в ЄС або Мадридську систему. Однак якщо планується реєстрація ТМ в 1-2 державах, особливо якщо це країни Прибалтики, СНД, краще вибирати національну процедуру.

Серед плюсів реєстрації торгового знака в кожній країні окремо:

 • відсутність прив'язки до наявності ТМ в Україні;
 • захистити бренд можна в будь-якій країні світу, незалежно від входження в Євросоюз і підписання Мадридської угоди і Протоколу до неї;
 • переліки товарів і послуг, позначення в різних країнах можуть не збігатися.
 • мита оплачуються в кожній країні окремо;
 • документи подаються на національній мові держав, де планує реєструватися ТМ;
 • процедура неможлива без участі патентних повірених, що несе додаткові витрати.

При міжнародну реєстрацію прискорений процес неможливий, в той же час в багатьох країнах існує можливість скоротити час реєстрації.

Коментарі:
  Додати коментар