Останні новини:

25 Квітня 2019

НБУ ЗАТВЕРДИВ ПОРЯДОК НАДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО РАХУНКИ БОРЖНИКІВ ВИКОНАВЦЯНБУ ЗАТВЕРДИВ ПОРЯДОК НАДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО РАХУНКИ БОРЖНИКІВ ВИКОНАВЦЯ
0/5
Усього голосів: 0

Постановою Правління Національного банку України затверджено Положення про порядок надання банками інформації про відкриття/закриття рахунків фізичних осіб, унесених до Єдиного реєстру боржників, до органів державної виконавчої служби або приватних виконавців.

Положення розроблено відповідно до вимог Законів України «Про Національний банк України», «Про банки і банківську діяльність», «Про виконавче провадження», «Про електронні довірчі послуги» та іншого законодавства України.

Документом встановлено, що банк зобов'язаний:

1) у день відкриття або закриття рахунків фізичним особам перевірити наявність інформації про внесення відомостей про цих фізичних осіб до Єдиного реєстру боржників;

2) у разі наявності в реєстрі інформації про фізичну особу-боржника в день відкриття/закриття рахунку надіслати органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю (далі - виконавець) повідомлення про відкриття/закриття рахунку (далі - повідомлення) такою особою.

Банк перевіряє наявність інформації про внесення відомостей про фізичних осіб до Єдиного реєстру боржників шляхом формування запиту до Єдиного реєстру боржників в електронному вигляді та отримує на кожний запит квитанцію-відповідь про наявність/відсутність відповідної інформації в Єдиному реєстрі боржників.

Повідомлення (у паперовому/електронному вигляді), яке банк надсилає виконавцю, має містити всі обов'язкові реквізити, зазначені у формі, наведеній в додатку до цього Положення.

Електронна форма повідомлення, крім обов'язкових реквізитів, може містити додаткові технологічні реквізити, які не належать до інформації про відкриття/закриття рахунків фізичних осіб-боржників, в обсязі, необхідному для організації інформаційної взаємодії в електронному вигляді.

Інформаційна взаємодія в електронному вигляді щодо перевірки інформації про внесення відомостей про фізичних осіб до Єдиного реєстру боржників та інформування виконавця забезпечується згідно з регламентом інформаційної взаємодії, розробленим адміністратором автоматизованої системи виконавчого провадження (далі - адміністратор), визначеним Положенням про автоматизовану систему виконавчого провадження, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 05 серпня 2016 року № 2432/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 серпня 2016 року за № 1126/29256.

Для підтвердження достовірності походження та цілісності даних в електронних повідомленнях використовується кваліфікована електронна печатка.

Коментарі:
    Додати коментар