Останні новини:

09 Січня 2018

Неефективна діяльність державних підприємств в УкраїніНеефективна діяльність державних підприємств в Україні
0/5
Усього голосів: 0

Не секрет, що у власності держави після повальної приватизації підприємств в Україні були залишені деякі державні підприємства, що мають важливе значення для економіки і безпеки країни. На сьогодні їх налічується 3340, що з них 45% практично зупинені і перебувають в банкрутстві, інші ж настільки малоефективні, що замість наповнення бюджету вимагають постійних дотацій. Така неефективна робота українських підприємств, що знаходяться в управлінні держави, призводить до високих фіскальним ризиків.

Оцінка фіскальних ризиків держпідприємств

З метою приватизації збиткових і неефективних державних підприємств при Кабінеті Міністрів України працює група фахівців, які оцінюють їх можливі фіскальні ризики і видає рекомендації щодо зниження негативного впливу невтішних результатів їх діяльності на фіскальну політику держави. В робочій групі представлені практично всі основні міністерства, що забезпечують надходження до держбюджету, і представники Фонду держмайна України.

На своєму першому засіданні вони змушені були констатувати чималі збитки, отримані підприємствами держсектора в минулому році. При цьому дані підприємства, що мають у своєму володінні до 22% від ВВП країни, за підсумками року перерахували в скарбницю дивідендів чи на 0,7% від сумарної цифри доходу, що надійшов до держбюджету. Така усталена і триває вже третє десятиліття тенденція по вельми млявого і незначного формування державного бюджету стає справжньою загрозою для майбутнього благополуччя України.

Причини неефективної роботи держпідприємств

Тяжкого і незавидного фінансовому становищу підприємств, що знаходяться під егідою державних офіційних структур, посприяли певні причини, в тій чи іншій мірі вплинули на неспроможність держсектора економіки:

  • основною причиною можна вважати повністю зношені основні фонди, які протягом довгих років не модернізувалися і не поповнювалися з бюджету;
  • чимало втрат принесли відсутність державного планування, а також розрив старих ділових зв'язків в зв'язку з наданням Україні незалежності;
  • свою лепту внесли маленькі зарплати персоналу і їх постійні затримки, через що стався масовий відтік кваліфікованих кадрів з держсектора в комерцію;
  • хронічне недофінансування і щільно пов'язана з цим корупційна складова, процвітаюча на держпідприємствах;
  • призначення некваліфікованих керівників і неефективне управління підприємствами;
  • важкий податковий тягар і ще багато інших причин.

Що потрібно зробити для підвищення ефективності держпідприємств

На думку урядових структур і зазначеної робочої групи, єдиним виходом із ситуації буде приватизація переважної більшості подібних підприємств-примар. Тільки прихід справжнього господаря, кровно зацікавленого в налагодженні виробництва, може врятувати держпідприємства України від повного руйнування, а економіку країни від хронічного дефіциту бюджету.

Скористайтеся послугами з реєстрації державного підприємства від "Legal Solutions"

Коментарі:
    Додати коментар