Останні новини:

01 Березня 2022

Непрохані гості чи чим допоможе адвокат під час обшукуНепрохані гості чи чим допоможе адвокат під час обшуку
0/5
Усього голосів: 0

Сьогодні ЗМІ рясніють заголовками про проведення обшуків за місцем проживання або роботи у фігурантів різних кримінальних проваджень. І, на жаль, від візиту правоохоронців ніхто з нас не застрахований. І не багато громадян нашої країни знають, як поводитися під час обшуку, і що потрібно робити, якщо ви стали стороною кримінального провадження.

Підстави для проведення обшуку

Така слідча дія може проводитися лише на підставі ухвали судді. Обшук — це дія з огляду приміщення (житлового, робочого місця, виробничих цехів, складів тощо) з метою встановлення будь-яких обставин кримінального правопорушення або виявлення знаряддя злочину.

Без судової ухвали ніхто не має права вторгатися в житлове приміщення. Після ознайомлення з таким документом власник приміщення, якого прийшли з обшуком, не має права перешкоджати у проведенні такого заходу.

Чим допоможе адвокат?

Як показує практика, більшість людей губляться, коли на порозі бачать працівників правоохоронних органів, які прийшли з обшуком. Недостатні знання у сфері кримінального процесу часто призводять до непоправних наслідків, тому краще відразу заручитися підтримкою адвоката.

Якщо вас цікавить, що така участь адвоката при обшуку, чим він допоможе, та як можна замовити послугу, з детальною інформацією ви можете ознайомитись на цій сторінці https://legal.ua/ua/advokat-pri-obshuku-i-viimczi.html.

Під час проведення обшуку адвокат:

  • представляє інтереси свого довірителя;
  • контролює дотримання принципів законності з боку правоохоронців;
  • уважно знайомиться з ухвалою судді та протоколом обшуку;
  • фіксує усі порушення;
  • захистить від фальсифікацій.

Найчастіше саме відомості, отримані під час обшуку, визначають допустимість доказів та лягають в основу обвинувальної позиції. Тому надзвичайно важливо, щоб під час обшуку був присутній адвокат, який виступить у ролі гаранта дотримання ваших прав та норм процесуального права.

Коментарі:
    Додати коментар