Останні новини:

19 Грудня 2017

Нові вимоги до нотаріусів при завіренні угод з нерухомістю: зміни МінюстуНові вимоги до нотаріусів при завіренні угод з нерухомістю: зміни Мінюсту
0/5
Усього голосів: 0

Оновлена інструкція Міністерства юстиції України вимагає від нотаріусів долучати до справи про відчуження нерухомості два нових документа.

Міністерство юстиції України зобов'язало нотаріусів при реєстрації договорів відчуження нерухомого майна долучати до справи і зберігати копії висновку незалежної оцінки майна і ліцензії незалежного оцінювача. Нотаріус зобов'язаний зберігати копії висновку про оцінку майна та ліцензії оцінювача.

Перед залученням до справи, нотаріус повинен звірити їх з оригіналами і завізувати.

Дану вимогу Міністерство юстицій України (Мінюст) включило до наказу №3851 / 5 «Про затвердження змін до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» від 04.12.2017. Документ вступив в законну силу 05.12.2017 за фактом реєстрації в Єдиному державному реєстрі нормативних актів Мін'юсту.

При засвідченні договорів відчуження, для яких обов'язкова незалежна оцінка майна, нотаріус вимагає від заявника такі документи:

 • копію висновку про вартість майна, складену незалежним оцінювачем;
 • копію документа, що підтверджує повноваження суб'єкта оціночної діяльності.

На поданих копіях нотаріус робить позначку «згідно з оригіналом». Також записує дату надходження документа і візує його своїм підписом. Висновок про оцінку майна нотаріус повертає подали його особам.

Коли необхідна незалежна оцінка майна

Необхідність незалежної оцінки майна встановлена в статті 7 розділу II закону №2658-14 «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Цю процедуру проводять в таких випадках:

 • при створенні підприємства на базі майна державної або комунальної власності;
 • при реорганізації, банкрутстві або ліквідації підприємств з часткою майна державної або комунальної власності;
 • при виділенні і визначенні частки майна в спільному, де є частина комунального;
 • при приватизації і відчуженні майна в передбачених законом випадках;
 • при визначенні вартості внесків учасників та засновників господарських товариств, якщо в їх складі є частка державного і комунального майна;
 • при переоцінці основних фондів для бухгалтерського обліку;
 • при визначенні розмірів оподаткування майна відповідно до закону;
 • для надання до суду при розгляді майнових справ.

Висновок про незалежну оцінку майна запевняють який проводив оцінку фахівець і керівник організації-суб'єкта оціночної діяльності.

Висновок про незалежну оцінку майна фахівці складають у двох примірниках. Один екземпляр зберігає організація-оцінювач, другий - клієнт, замовники оцінки майна.

Коментарі:
  Додати коментар