Останні новини:

29 Січня 2020

Нововведення 2020 року: які закони будуть діяти вже з січня?Нововведення 2020 року: які закони будуть діяти вже з січня?
0/5
Усього голосів: 0

Рік почався з безлічі змін в законодавстві, актуальних для більшості громадян.

Зокрема, скасовано депутатську недоторканність. Цього дуже довго чекали українці. Це дійсно важливий крок до того, щоб зробити всіх рівними перед законом і попередити зловживання владою.

Як будуть проходити вибори: прийнятий новий виборчий кодекс

Також тепер вибори будуть проходити по-новому:

  • Мажоритарна система скасована. Їй на зміну прийшла пропорційна система з відкритими списками. Це дозволить виборцю висловити свою волю щодо конкретних особистостей, яких він би хотів бачити в Парламенті.
  • У Раду будуть проходити тільки ті партії, які наберуть 3% (раніше було 5).
  • Настають зміни і в бюлетенях. У них повинні бути перераховані політичні партії - це один квадратик, а поруч порожній квадратик, куди потрібно буде вписати номер людини по регіональному списку обраної партії.

Новини є і для тих, хто отримує субсидії: вас підданий перевірок

Посиляться вимоги до отримання субсидій. Перевірки субсідіантов будуть проводиться в три етапи:

  • при подачі документів;
  • в процесі отримання грошей;
  • після отримання грошей.

Піднято рівень мінімальної зарплати до 4723 грн. Разом з нею цілком закономірно виросли податки.

Новина для власників машин на Єврономер

Для водіїв "евроблях" з 1 січня 2020 року передбачено штраф 8500 грн, при повторному порушенні - 17 000 грн. За несвоєчасну розмитнення також передбачені штрафи в розмірі від 170 до 170 000 грн.

Планується прийняти закони, які б спростили розмитнення.

Тепер можна отримати премію за викриття корупціонерів!

Але тільки в тому випадку, якщо розмір шкоди перевищує 10 млн грн. Премія складе 10% від суми. Отримати її можна тільки після відповідного рішення суду.
Штрафи за водіння в нетверезому стані

За перше порушення - 17 000 грн, при повторному - 34 000 грн, на третій раз порушник заплатить 51 000 грн і буде позбавлений у всіх цих випадках права на водіння автомобіля від 2 до 3 років.

Виросте навантаження на вчителів

У тиждень учитель буде працювати на 18 годин, як раніше, а 20. Крім того, припиниться фінансування малих шкіл, крім початкових, з кількістю учнів менше 40. Це може привести до масових скорочень педагогічних кадрів в сільській місцевості.

Також вводиться абонплата за газ і плата за доставку пенсій, подорожчає телефонний зв'язок. А таксофони на вулицях остаточно зникнуть.

Є новина і для тих, що палять - тепер середня вартість пачки сигарет із фільтром зросте до 45 грн. А до 2029 роки її ціна, за прогнозами, збільшиться ще в 2 рази. В ЄС вартість пачки сигарет приблизно така ж.

Карати дрібних злодіїв будуть суворіше: все, що більше 192 грн, потрапляє під кримінальну справу

Дрібної вважається крадіжка на суму менше 192 грн 10 коп. Штраф за таке злочин складе 17-510 грн, або 20% щомісячного заробітку. Також до злодія можуть застосувати таку адміністративну міру, як арешт на строк 5-10 діб. Якщо сума збитків більше 192, 1 грн, це вже тягне кримінальну відповідальність. Штраф становитиме 850-1700 грн, також можуть бути призначені виправні роботи на строк до 2 років, арешт від 6 місяців до 3 років.

На пенсію будемо виходити пізніше

Якщо у людини від 17 до 27 років страхового стажу, то на пенсію він зможе вийти не раніше 63 років, а при стажі від 15 до 17 років - не раніше 65 років.

Закон про особливий статус Донбасу: прийнятий формально

У ньому змінена лише одна цифра - 2019 на 2020 року, основні ж положення залишаються колишніми. Ще належить проведення процедури узгодження. На це у депутатів просто не вистачило часу після нормандської зустрічі.

2019 рік був для Парламенту досить плідним. Як позначаться ці закони на настроях громадян, покаже час. Поки що юристи лише вникають в усі, а громадяни активно обговорюють прийдешні зміни в соціальних мережах.

Коментарі:
    Додати коментар