Останні новини:

29 Квітня 2022

Нульове розмитнення в Україні планують скасувати: чому і коли чекати на зміни?Нульове розмитнення в Україні планують скасувати: чому і коли чекати на зміни?
0/5
Усього голосів: 0

Місяць тому Верховна Рада вирішила скасувала сплату обов'язкового мита, ПДВ, акцизу при ввезенні іноземних транспортних засобів на територію України. Таке рішення було ухвалено у зв'язку з воєнним станом в Україні.

26 квітня 2022 року було прийнято законопроект, який скасовує так зване нульове розмитнення. З чим це пов'язано? Насамперед такі кроки обґрунтовані виникненням черг на пунктах пропуску, що створює перешкоди провезенню гуманітарних вантажів та зброї.

Чому нульове розмитнення скасовують?

Буквально за один місяць нульового розмитнення держбюджет зазнав збитків у розмірі, що перевищує 350 млн. гривень. Податковий комітет вважав, що щодня кількість «євроблів», що ввозяться, тільки збільшувалася.

За час дії пільгового режиму ввезення авто на 25 квітня поточного року на територію нашої країни було ввезено 19 тисяч транспортних засобів. Відповідно, державний бюджет недоотримав приблизно 2 мільярди гривень.

Ключовою причиною скасування пільгового режиму стало зловживання з боку українців, котрі вирішили скористатися такими пільгами та оновити особистий автопарк. Як показує статистика, в Україну ввозили автомобілі преміум-класу. Хоча спочатку скасування сплати митних зборів було спрямовано на задоволення потреб ЗСУ та допомоги волонтерам.

Коли ухвалять закон?

Дата засідання Верховної Ради з метою безпеки та в умовах ситуації не оприлюднюється. Але є всі підстави вважати, що скасування нульового розмитнення відбудеться найближчим часом.

Раніше з метою врегулювання ввезення транспортних засобів з-за кордону в Україну було встановлено вичерпний перелік пунктів пропуску, але це не допомогло вирішити проблему з чергами на кордоні.

Коментарі:
    Додати коментар