Останні новини:

22 Грудня 2017

Обмеження права на касаціюОбмеження права на касацію
0/5
Усього голосів: 0

Не так давно був прийнятий закон, яким затверджено нові редакції всіх процесуальних кодексів. Цими редакціями внесений ряд значних змін в судовий процес. Одним з них є зміна касаційного провадження.

Перш за все, змінений суд, який розглядатиме справи, як третя інстанція. Раніше касаційні скарги розглядали три Вищих суди, залежно від підвідомчості справи в попередніх інстанціях. За новим процесуальним кодексами всі справи незалежно від того, яким судом вони розглядалися в апеляційній інстанції, розглядатиме Верховний суд України.

Але не все так просто. За новими кодексами можна буде оскаржити в касації не всі рішення судів апеляційної інстанції, оскільки передбачений перелік випадків, в яких можливо тільки апеляційне оскарження.

Перш за все, не можна оскаржити рішення, постанови у справах, в яких Верховний суд є апеляційною інстанцією.

Також за новими кодексами не буде можливості подати касаційну скаргу по малозначущими справах. Поняття малозначущих справ також визначено новими кодексами.

Малозначимими в цивільному та господарському процесах потрібно вважати такі категорії справ:

  1. Справи, за якими ціна позову становить менш ніж 100 прожиткових мінімумів.
  2. Справи, які визнані судом малозначущими.

При цьому суд не може визнати малозначущими справи c ціною позову понад 500 прожиткових мінімумів і ті справи, які можна розглядати тільки в порядку загального позовного провадження.

Що стосується адміністративного процесу, то там малозначущість справ визначається не грошовим розміром позовних вимог, а категорією, до якої належить справа. Таких категорій в адміністративному процесі визначено всього десять.

Існують також виключення в обмеженні розгляду касаційних скарг і деякі такі скарги в малозначущих справах все ж можуть бути розглянуті Верховним судом.

Поки невідомо, якими будуть наслідки обмежень у праві на подачу касаційних скарг, але спрямовані вони, перш за все, на зменшення завантаження судна.

Коментарі:
    Додати коментар