Останні новини:

09 Травня 2022

Обшук без понятих і вночі: чи законно?Обшук без понятих і вночі: чи законно?
0/5
Усього голосів: 0

 

Введення воєнного стану в Україні повністю змінило весь існуючий спосіб життя українців. Змін зазнали абсолютно всі сфери життя, у тому числі і законодавча база. Нові реалії продиктували низку змін, які були внесені до кримінально-процесуального кодексу України. 1 травня набув чинності закон про внесені зміни до Кримінального кодексу. Відповідно до цих змін правоохоронці отримали можливість проводити обшуки вночі і без участі понятих.

 

Така процедура, як обшук, виїмка, огляд житла правоохоронними органами є дуже серйозною і важливою частиною слідчо-розшукових заходів. Звичайно, якщо ви опинилися в цій ситуації, то в жодному разі неприпустимо пускати справу на самоплив. Зверніться за юридичною допомогою до компанії Legal Solutions та ми надамо вам кваліфіковані послуги адвоката під час обшуку.

 

За яких обставин можливий нічний обшук без понятих.

У мирний час законом було передбачено таку норму: проведення слідчих та розшукових дій у нічний час не допускається. Тепер же винятком може стати випадок, коли затримка в поведінці може призвести до втрати слідів злочину або до втечі підозрюваного.

 

Також, до внесення змін, у законі було прописано, що обшук чи огляд житла провадиться лише з обов'язковою участю не менше двох понятих. Тепер закон передбачає, що у разі якщо залучення понятих є неможливим з об'єктивних причин (потенційна небезпека їх життю та здоров'ю) дії можуть здійснюватися без участі понятих.

 

Коментарі:
    Додати коментар