Останні новини:

11 Грудня 2017

Особливості процедури ліквідації підприємстваОсобливості процедури ліквідації підприємства
0/5
Усього голосів: 0

Багатьом нещасливим підприємцям в процесі господарської діяльності доводиться терпіти істотні втрати, що ведуть до необхідності позбутися свого підприємства. Іноді своєчасно проведена ліквідація рятує від банкрутства і повного розпродажу активів. Що ж означає це поняття і які особливості проведення ліквідації фірми?

Повна ліквідація компанії - це завершення її господарської та фінансової діяльності без передачі зобов'язань іншим юридичним особам. Іншими словами, після закінчення процедури ліквідації фірми і вилучення її з державного реєстру вже ніхто не відповідає за зобов'язаннями боржника, і ніхто не має права вимагати погашення боргів від інших підприємств, що мають зобов'язання перед ліквідованим підприємством.
Випадки, в яких як вихід із ситуації розглядається ліквідація, нерідкі. Найпростіша і часто застосовується формула, коли на зборах засновників прийнято рішення про визнання компанії нерентабельною, а подальшу її діяльність на господарському терені - нераціональною. Інша причина теж дуже поширена, але більш небажана - це банкрутство підприємства.

Порядок проведення ліквідації підприємства

Офіційна ліквідаційна процедура здійснюється за загальною схемою:

 • узгодження з реєструючими органами необхідності застосування ліквідації;
 • призначення ліквідаційної комісії;
 • розміщення інформації про ліквідацію підприємства в засобах масової інформації для пред'явлення кредиторами претензій до підлягає ліквідації підприємству;
 • підготовка уточнених кошторисів про доходи підприємствах і наявної дебіторської заборгованості;
 • проведення дій по стягненню боргів з дебіторів;
 • погашення кредиторської заборгованості за боргами державним структурам;
 • проведення оцінки майна, що залишилося;
 • проведення розрахунків по боргах іншим контрагентам - в строгій черговості, встановленої законодавством. Якщо коштів для повного розрахунку не вистачило - борги вважаються списаними;
 • повідомлення державних органів про ліквідацію підприємства;
 • зняття його з держреєстру і з податкового обліку.

Після того, як податкова інспекція проведе перевірку, видається свідоцтво про ліквідацію.

Процедура ця дуже тривала і складна, в ході ліквідації можуть виникати різні питання, за рішенням яких необхідно звертатися в спеціально підготовлені професійні компанії, які добре орієнтуються в тонкощах чинного законодавства.

Коментарі:
  Додати коментар