Останні новини:

12 Квітня 2019

Податок на капітал замість податку на прибуток: що хочуть змінити і навіщоПодаток на капітал замість податку на прибуток: що хочуть змінити і навіщо
0/5
Усього голосів: 0

У парламенті збираються замінити податок на прибуток податком на виведений капітал. Таким чином прагнуть спростити життя бізнесу і оптимізувати оподаткування. Відповідний законопроект розглянув профільний комітет і прийняв його за основу. Що він пропонує:

Це лише проект закону. Депутати на етапі розгляду зможуть внести свої зміни. Та поки що інціатори закону пропонують наступне.

Навіщо потрібно змінювати оподаткування

Чинна модель оподаткування прибутку підприємств має низку недоліків: його складно розраховувати, треба вести облік податкової амортизації, є проблеми з накопиченням збитків. Ще й агресивні схеми податкового планування, які використовуються окремими компаніями, дозволяють їм уникати оподаткування, а сумлінні платники отримують податковий тиск.

Великою проблемою, кажуть автори законопроекту, для національної економіки є високий рівень зносу основних засобів (в цілому по національній економіці у 2016 році – 58,1%, а у провідному її секторі – переробній промисловості – 76,4%).

Щоб вивільнити гроші на розвиток та модернізацію підприємств і стимулювати економічне зростання – і пропонують оподаткувати лише ту частину прибутку підприємств, яка не йде на розширення чи створення виробництва.

Що це дасть:

- спростить ведення бізнесу;
- скоротить витрати платників податків на виконання податкового обов'язку;
- впровадить ефективні механізми адміністрування (автоматизований аналіз податкової інформації, інтелектуальна перевірка з використанням інформаційних технологій);
- не дасть занижувати базу оподаткування та ухилятися від оподаткування;
- забезпечить підвищення рівня капіталізації підприємств і підприємницької активності – створить стимул для залучення інвестицій в економіку України та економічного зростання.

Коментарі:
    Додати коментар