Останні новини:

22 Грудня 2017

Порядок дій при ДТП, щоб отримати відшкодування збиткуПорядок дій при ДТП, щоб отримати відшкодування збитку
0/5
Усього голосів: 0

Отже, Ви стали володарем автомобіля, і відповідно, активним учасником дорожнього руху.

І, як і будь-який інший водій, Ви не застраховані від того, що з Вашої вини або з вини іншої сторони Ви можете потрапити в ДТП.

Всі ДТП можна розділити на два типи: шкоди завдано виключно майну або ще й життю, а також здоров'ю людей. Іншими словами, чи постраждав тільки автомобіль або ж ще і його пасажири або інші люди, здоров'ю та життю яких було завдано шкоди внаслідок ДТП.

Виходячи з цього поділу, порядок дій по відшкодуванню збитку при ДТП може бути змінений. Адже, наприклад, при дотриманні ряду умов, оформити ДТП можна й без виклику представників поліції.

Однак же, якщо ДТП сталося внаслідок певних дій винної сторони (наприклад винуватець був в стані алкогольного сп'яніння) або ж є постраждалі, то оформити ДТП без представників поліції не вийде.

Так що ж потрібно робити, якщо Ви є потерпілим в ДТП і як Вам отримати відшкодування збитку при ДТП? Постраждалій особі необхідно повідомити свою страхову компанію, а також звернутися в страхову компанію винного із заявою про відшкодування шкоди при ДТП.

Представник страхової проведе огляд Вашого автомобіля і оцінить розмір завданих збитків. Якщо Ви з ним не згодні, Ви можете самостійно провести оцінку збитку і звернутися з цією оцінкою в страхову компанію винуватця. Також Ви можете звернутися з позовом до суду з вимогою про стягнення суми збитку, отриманого при ДТП.

Виходячи з того, що страхова компанія винуватця буде намагатися всіляко мінімізувати розмір збитку, рекомендуємо не ремонтувати автомобіль до моменту оцінки страховою компанією або ж до моменту проведення Вами оцінки самостійно.

Якщо ж винуватцем ДТП є Ви, Вам також необхідно повідомити свою страхову компанію не тільки шляхом дзвінка на відповідну гарячу лінію, а й шляхом письмового звернення. В іншому випадку, Ваша страхова компанія має право відмовити Вам у виплаті відшкодування за завдану Вами шкоду, після чого доведеться самостійно заповнювати збиток постраждалій стороні.

З огляду на нюанси, з якими доводиться стикатися при відшкодуванні збитку при ДТП, допомога фахівця в цій справі просто необхідна, адже допустивши одну, здавалося б незначну помилку, надалі можна втратити право на отримання компенсації або виплачувати відшкодування шкоди потерпілим самостійно.

Коментарі:
    Додати коментар