Останні новини:

05 Травня 2021

Правильна ліквідація ТОВ - кращий спосіб уникнути проблемПравильна ліквідація ТОВ - кращий спосіб уникнути проблем
0/5
Усього голосів: 0

Практика ведення бізнесу в Україні показує, що відкрити свою справу набагато простіше, ніж її ліквідувати. Процедура припинення діяльності суб'єкта господарювання чітко регламентована законодавством. 

Це багатоетапна, тривала, затяжна процедура, що вимагає певних навичок і юридичних знань. Суб'єкти господарювання, які не мають уявлення про порядок закриття ТОВ, стикаються з труднощами і цей процес затягується на місяці або роки. 

Щоб зробити все максимально швидко, правильно і мінімізувати всілякі ризики, важливо на початковій стадії звернутися до професіоналів. Юридична компанія «Легал Солюшнз» спеціалізується на наданні послуг з ліквідації ТОВ. З нами ви позбавите себе від зайвого клопоту, паперової тяганини і гарантовано отримаєте бажаний результат. 

Способи ліквідації ТОВ 

Існує кілька способів припинення діяльності товариства з обмеженою відповідальністю: 

 1. добровільний; 
 2. примусовий (по рішення суду або компетентного органу). 

У разі добровільного закриття ТОВ важливо внести відповідні відомості до ЄДРПОУ та зняти компанію з обліку в податкових органах. На цьому етапі важливо вибрати правильну процедуру ліквідації ТОВ. 

У практиці застосовуються такі варіанти: 

 1. Стандартна процедура. Підходить для компаній, які не мають боргових зобов'язань. Обов'язковий момент ліквідації юридичної особи за стандартною процедурою - податкова перевірка. 
 2. Реорганізація. Діяльність юридичної особи припиняється в результаті злиття або приєднання компанії. Оптимальний варіант для фірм, що мають незначну заборгованість. 
 3. Купівля-продаж. Зміна власника, складу засновників відбувається в результаті продажу бізнесу. Він продовжує функціонувати, але тільки під управлінням інших осіб. 
 4. Банкрутство. Такий спосіб підходить для фірм з великою заборгованістю перед кредиторами і фіскальними органами. 

Алгоритм дій 

Ліквідація ТОВ відбувається в наступному порядку: 

 • прийняття рішення про припинення діяльності суб'єкта господарювання;
 • створення ліквідаційної комісії; 
 • направлення документів державному реєстратору про намір закрити ТОВ; 
 • виплата кредиторської заборгованості; 
 • зняття компанії з обліку в державних органах. 

Коротко процедура ліквідації ТОВ виглядає так, але кожен етап супроводжується підготовкою документів, виконанням певних заходів, тому без допомоги фахівця не обійтися.

Коментарі:
  Додати коментар