Останні новини:

13 Травня 2016

Рішенням ВСУ був визначений термін, згідно з яким, існує можливість притягнути суддю до відповідальностіРішенням ВСУ був визначений термін, згідно з яким, існує можливість притягнути суддю до відповідальності
0/5
Усього голосів: 0

Він вважається основою будь-яких дисциплінарних процедур, - И. Бенедисюк, голова ВРЮ. У квітні розглядалася справа за позовом судді Шевченківського районного суду, міста Києва Д. Кравця. Ця справа була присвячена визнанню протизаконним і анулювання вердикту Вищої Ради Юстиції. Хоч в ЗМІ вмить можна було помітити відгуки про такий вердикт, ми стали чекати відповіді ВСУ, де вказується термін, впродовж якого можливо притягнути суддю до відповіді, і запитати у голови Вищої Ради Юстиції.

"Вердиктом Верховного Суду України від 12 квітня (ц.р). у адміністративній справі за позовом судді Кравца Д. І, де говорилося про те, щоб визнати протизаконним і анулювати вердикт ВРЮ, термін давності, що вирішив, згідно з яким судді піддаються відповідальності, можливо розглядати фактом будь-яких інших дисциплінарних процедур, стосовно суддів. Згідно з документами, в цій справі був зроблений невірний підсумок, стосовно того, що термін, впродовж якого можливо призвати до відповіді позивача пройшов. Виходячи з цього ВСУ і Вища Рада вирішили, що термін давності повинен дорівнювати трьом рокам.В той же час, в суді було помічено, що перед застосуванням термінів давності ВСУ, необхідно визначити чи є підстави для того, щоб залучати суддю до відповіді, тому що це рішення може застосовуватися лише у тому випадку, коли є факти для термінів давності.

Також, ми проти пояснень Вищого адміністративного суду України закону, в якому сказано про повторну перевірку вердикту Вищої Ради Юстиції. Наша думка, що подібні питання повинні вирішуватися в суді". У ВРЮ вже є варіанти для поправок закону, де враховано, що апеляція вердикту Вищої Ради Юстиції передбачається лише з питань процедури. Приміром, якщо Радою було винесено ухвалу, яка вище за його повноваження або ж з порушенням правил, або без правильного сповіщення громадянина.

Коментарі:
    Додати коментар