rating
4,6/5

Всього відгуків: 50

Залишити відгук в Google
Powered by Google

Послуга доступна
по всій Україні

Київ, Вінниця, Дніпро, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кіровоград, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці

Також ми працюємо в наступних країнах:

Грузія, Казахстан, Молдова, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, Австрія, Німеччина, Великобританія, Франція, Люксембург, Швейцарія, Швеція, США, Канада, ОАЕ, Сінгапур, Сейшельські острови, Беліз та

Зверніться до нас зараз і отримайте:Розробка корпоративного договору

Ми гарантуємо високу якість послуг за розумну ціну.
Догов.

Виконуємо завдання в найкоротші терміни з гарантією результату.
Від 3

робочих днів


У більшості країн світу суб'єктам підприємництва знайоме таке поняття, як корпоративний договір. В Україні ж до 2018 року можливість його укладення регулювалася лише Законом про акціонерні товариства.

З прийняттям у 2017 році та набуттям чинності 18 лютого 2018-го Закону № 4470 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо корпоративних договорів в Україні нарешті запроваджено механізм управління та врегулювання відносин між учасниками АТ і ТОВ.

Дія цього нормативного акта спрямована, по-перше, на мінімізацію втручання державних органів у внутрішні справи компанії, по-друге – на ефективне врегулювання спірних питань, що виникають між учасниками/засновниками господарського суб'єкта, а також при взаємодії з третіми особами.

Законом внесено зміни до Цивільного кодексу, закони про господарські та акціонерні товариства. Крім того, з лютого 2018 року діє новий закон про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю.

Що таке корпоративний договір?

Корпоративний договір – це вид цивільно-правових угод, в якому зафіксована домовленість учасників діяти тим чи іншим чином. Це може бути як договір між засновниками або учасниками, так і документ, в якому однією зі сторін виступає кредитор.

Для акціонерних товариств це договір між акціонерами, для ТОВ і ТДВ – між засновниками або учасниками. В останньому випадку в законодавстві уточнюється: «про реалізацію прав».

Особливості корпоративного договору

 • Учасниками може бути весь колектив або його частина.
 • Укладення КД є правом, а не обов'язком засновників. Водночас умови поширюються виключно на осіб, які його уклали.
 • Про підписання документа в обов'язковому порядку повідомляється компанія. Повідомлення здійснюється однією зі сторін протягом трьох днів з дати підписання.
 • Укладається в письмовій формі з нотаріальним посвідченням підпису.
 • Термін може бути визначеним або невизначеним – за бажанням сторін.
 • КД, а також договір, який порушує його умови, можуть визнаватися недійсними в судовому порядку. У той же час для визнання акта, який порушує умови КД, недійсним потрібно довести, що друга сторона знала про положення КД.
 • Наслідком порушення або наслідком недотримання не може слугувати визнання недійсним рішення загальних зборів.

Документ доповнює і деталізує статут та інші установчі документи. Може бути складений як до, так і задовго після початку роботи юрособи.

Предмет корпоративного договору

Чітко встановлених вимог щодо змісту, істотних умов немає.

Відповідно до Закону № 4470 предметом корпоративного договору можуть виступати такі групи прав:

 • Участь в управлінні юридичною особою – обов'язок голосувати у спосіб, визначений в документі.
 • Узгодження питань щодо придбання/відчуження частки або акцій за тією чи іншою ціною або відповідно до визначених умов.
 • Утримання від відчуження акцій або частки.
 • Інші дії, які стосуються функціонування, реорганізації, ліквідації компанії.

Цей перелік є далеко не вичерпним. Однак відповідно до норм законодавства документ не може зобов'язувати учасника голосувати за вказівкою керівника керівного органу, за винятком випадку, якщо голосуючий входить до складу вказаного органу.

Переваги розроблення корпоративного договору

 1. Конфіденційність. Договір не вимагає держреєстрації, на відміну від статуту. Компанія повідомляється лише про факт його складання та підписання, але не про зміст. Для публічних АТ розкриття інформації здійснюється відповідно до норм Закону про АТ.
 2. Більш детальне врегулювання питань порівняно з установчими документами.
 3. Можливість вирішення проблем з потрібною кількістю голосів під час голосування. Наприклад, при голосуванні зі співвідношенням голосів 50/50 можна передбачити різні методи викупу акцій.
 4. Не потрібні нотаріальне посвідчення документа, держреєстрація, внесення змін до статуту.
 5. Договір можна змінити або доповнити у будь-який час – за наявності більшості голосів.

Як і при будь-яких інших угодах, підписання КД несе в собі певні труднощі й ризики. Тому, навіть якщо у вас є зразки або приклади подібних актів, умови договору не універсальні, їх слід ретельно продумувати. Причому найкраще довірити справу досвідченим юристам – фахівцям в галузі корпоративного права. Співробітники компанії «Легал Солюшнз» готові допомогти вам у складанні корпоративних, а також інших нових для України видів договорів. Ми працюємо з клієнтами з усіх куточків країни – надаємо консультації по телефону і в письмовому вигляді. Мешканців Києва маємо можливість проконсультувати під час особистої зустрічі. Вартість послуг встановлюється індивідуально.ЗАМОВИТИ
ПОСЛУГУ

Залиште нам заявку і ми
незабаром
зв'яжемося з Вами!

Також Вам може бути цікаво:

 • Договір підряду з фізичною особоюДоговір підряду з фізичною особою має на увазі, що одна сторона зобов'язується виконати обумовлену роботу, а друга - оплатити послуги першої. Фізична...
 • Договірна практика в туризміУ туристичному бізнесі досить часто доводиться укладати договори з різними сторонами. Кожен договір має свої особливості і вимагає особливої уваги до...
 • Розробка договорів на надання освітніх послугСьогодні дуже актуально надавати освітні послуги. Існують організації, які мають у своєму арсеналі багато різних курсів. Такі послуги дуже вигідні для...
 • Розробка мирових угодМирову угоду застосовують для того, щоб сторони пішли один одному на поступки і таким чином, вирішили суперечку. Для розробки мирової угоди потрібні з...
 • Розробка договору надання IT-послугПри розробці програмного забезпечення вашої компанії необхідно буде укладати договір підряду IT-компанії з замовником послуг. Виникає маса питань по с...


Коментарі:
  Додати коментар