Останні новини:

20 Березня 2018

Що передбачає новий законопроект про валюту ?Що передбачає новий законопроект про валюту ?
0/5
Усього голосів: 0

До Верховної Ради внесено розроблений за ініціативою Президента України проект Закону про валюту (№ 8152).

Він прийде на зміну вже застарілому Декрету КМУ від "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" від 19.02.1993 р № 15-93.

Передбачається, що всі розрахунки на території України будуть проводитися виключно в гривні, крім розрахунків за:

1) операцій із здійснення іноземних інвестицій та повернення іноземному інвестору доходів, доходів та інших коштів, отриманих на законних підставах внаслідок здійснення іноземних інвестицій;

2) операціями банків з надання банківських та інших фінансових послуг на підставі банківської ліцензії;

3) операціями небанківських фінансових установ та національного оператора поштового зв'язку з надання фінансових послуг на підставі ліцензії НБУ на здійснення валютних операцій;

4) іншими операціями, визначеними нормативно-правовими актами НБУ.

У разі встановлення НБУ граничного терміну розрахунків за експортними операціями резидентів виручка резидентів в іноземній валюті від експорту продукції і / або транспортних послуг підлягає зарахуванню на їх рахунки, відкриті в іноземній валюті, в банках у терміни виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше терміну , встановленого НБУ. Термін виплати заборгованостей обчислюватися з дати митного оформлення продукції, що експортується, а в разі експорту транспортних послуг - з моменту підписання акта або іншого документа, що посвідчує надання транспортних послуг.

Граничні терміни розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту продукції, а також транспортних послуг, встановлені НБУ, можуть бути продовжені центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері економічного розвитку, шляхом видачі висновку.

Порушення резидентами терміну розрахунків спричинить за собою стягнення пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3% від суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у національну валюту за курсом НБУ, встановленим на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

Коментарі:
    Додати коментар