Останні новини:

12 Квітня 2023

Що потрібно знати під час відкриття IT-компаніїЩо потрібно знати під час відкриття IT-компанії
0/5
Усього голосів: 0

Відкриття будь-якої компанії процес не швидкий і багатоетапний. Що вже говорити про IT компанії. Якщо ви хочете, щоб діяльність вашої компанії відповідала всім нормам і стандартам законодавства, краще звернутися за допомогою юриста. Щоб зрозуміти, чому вам без нього не обійтися, продовжуйте читати сьогоднішню статтю, де знайдете відповіді на всі свої запитання.

Особливості реєстрації

Перш, ніж зареєструвати компанію, необхідно обрати тип її власності. Найбільшою популярністю користується ТОВ. Для її відкриття потрібно визначити кількість учасників/засновників, написати статут компанії, розробити корпоративний договір і внести до нього інформацію про стратегію розвитку бізнесу. Крім того, у договорі необхідно прописати права та обов'язки власників, порядок ухвалення рішень і розподіл доходів. Але на цьому процес реєстрації не закінчується. Важливо ще визначитися з відповідною юрисдикцією. Для цього слід враховувати такі моменти:

 • Хто буде контрагентами компанії;
 • На який ринок ви націлюєтеся;
 • Хто буде споживачем послуг або продукції компанії. 
 • У якій країні засновники є податковими резидентами. 
 • Где буде відкрито головний офіс. 
 • Яка система оподаткування вам підійде. 

Не менш важливо вирішити ще одне питання. Відкриття it компанії передбачає не просто роботу, а отримання прибутку від неї. Тому, якщо у підприємства кілька засновників, важливо прописати їхні права, обов'язки, вкладений час, як розподілятиметься прибуток, а також сценарії виходу з бізнесу. Домовившись про ці моменти на березі, можна уникнути багатьох помилок і проблем у майбутньому.

Чому вам не обійтися без допомоги юриста

Але якщо ви думаєте, що зможете самі все вирішити, то глибоко помиляєтеся. Під час формування компанії важливо звернутися по допомогу до ліцензованого та добре навченого юриста. Він допоможе:

 • Розобратися у всіх тонкощах чинного законодавства і переконатися, що ваша компанія працює відповідно до нього.
 • Скласти статут компанії, підготувати домовленості між засновниками та оформити їх. 
 • Захистити інтереси вашої компанії, продукти інтелектуальної діяльності та представити їх у суді за необхідності. 

Але найголовніше - досвідчений юрист убереже вас від помилок, які ви можете зробити через незнання. А це найголовніше, згодні?

Коментарі:
  Додати коментар