Останні новини:

12 Грудня 2017

Що таке декларування вантажів?Що таке декларування вантажів?
0/5
Усього голосів: 0

Для суб'єктів підприємництва, що мають намір вивести своє підприємство на міжнародний економічний ринок, незайвим буде заздалегідь вивчити особливості митного декларування вантажів. Безліч митних операцій, які доведеться здійснити для перетину вантажем кордону, вимагає певного рівня компетенції в питаннях митного декларування і деяких практичних навичок, без яких успішне отримання товару або продукції вкрай проблематично.

Митне декларування та його особливості

Митне декларування - це офіційна заява, складена декларантом для подання до податкового органу, в якому містяться необхідні відомості про замовника та товар і інші потрібні для реєстрації дані. На підставі поданої декларації, митні органи здійснюють певні операції, після яких заявник може отримати свій товар і використовувати його відповідно до заявки.

Декларування є неодмінною умовою для початку процедури розмитнення. Декларація заповнюється за встановленою законодавством формою та містить інформацію про цілі переміщення товарів через митницю та інших передбачених формою документа відомостей.

Обов'язкове декларування виконується в декількох визначених законодавством випадках:

  • при необхідності переміщення через кордон товарів в ту чи іншу сторону;
  • при будь-яких змінах митного режиму - наприклад, при продажу товару покупцеві з митного складу змінюється складський митний режим на випуск для вільного використання;
  • при настанні інших випадків, передбачених митним законодавством - коли товари, що зберігаються із застосуванням режиму митного складу, проходять повторне оформлення та подають нову декларацію.

Умови декларування вантажів та порядок використання форм, як і перелік необхідних для ефективного митного контролю відомостей встановлюються Кабінетом Міністрів України. Порядок заповнення та подання форм митних декларацій та інших митних документів встановлює спеціальний центральний митний орган, уповноважений здійснювати дані дії.

Для чого використовуються дані митного декларування?

Отримані офіційними органами в процесі декларування товарів відомості можуть використовуватися митним органом задля таких цілей:

  • боротьбу з контрабандними проявами і порушеннями встановлених законодавством митних правил;
  • відображення в податкових деклараціях;
  • адміністративне регулювання ЗЕД;
  • державний прикордонний контроль у сфері екології, ветеринарії, радіологічного контролю та санітарних норм;
  • збір зовнішньоторговельної статистики.

Всі дані при митному декларуванні надаються виключно господарем вантажу або його митним брокером.

Коментарі:
    Додати коментар