Останні новини:

19 Червня 2019

Що таке ліквідація підприємств?Що таке ліквідація підприємств?
0/5
Усього голосів: 0

У процесі здійснення господарської діяльності деякі підприємства замість економічного успіху приходять до збитковості і банкрутства. Причин тому безліч, але в будь-якому випадку такому суб'єкту господарювання належить ліквідація. Що ж це таке і як вона відбувається?

В ЧОМУ СУТЬ ЛІКВІДАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА

Під експрес ліквідацією підприємства передбачають припинення його роботи та виключення з державного реєстру шляхом відповідного запису до ЄДР. При цьому припиняються всі права та обов'язки суб'єкта підприємництва або передаються новому власнику. Ліквідація — досить складний і відповідальний процес. Порядок її проведення передбачений законодавством, хоча на практиці претензії податкових органів часто більш жорсткі, ніж зазначені в законі.

Ліквідація буває добровільною, коли самі учасники товариства вирішують припинити свою активну діяльність, і примусово — за рішенням судових органів. Рішення про припинення підприємства приймається засновниками на загальних зборах учасників, що оформляється офіційним протоколом. Якщо є всього один учасник — ліквідація відбувається за його одноосібним рішенням.

ПРИЧИНИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО ЛІКВІДАЦІЮ

ПРИЧИН ДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ ІСНУЄ БІЛЬШ НІЖ ДОСТАТНЬО. НАЙБІЛЬШ ЧАСТО ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ ТАКІ:

 • під тиском незалежних від власників підприємства зовнішніх обставин, в силу яких неможливо займатися далі реалізацією комерційних планів;
 • наявність боргів, які підприємство не здатне погасити добровільно;
 • власники бажають позбутися від баласту.

ЯКЩО ІНІЦІАТИВА ЩОДО ЛІКВІДАЦІЇ ВИХОДИТЬ ВІД ДЕРЖАВИ, ТО ПРИЧИНИ МОЖУТЬ БУТИ ТАКИМИ:

 • наявність протягом 6 місяців відмітки про недостовірність інформації в єдиному держреєстрі;
 • систематичне неподання звітності протягом 11 місяців, а також відсутність банківських операцій;
 • досягнення кількості учасників товариства 50 осіб, в результаті чого воно має перетворитися в акціонерне товариство і зробити це треба не більше ніж за рік;
 • не своєчасно оплачений статутний капітал;
 • наявність грубих порушень у роботі підприємства;
 • реальна вартість чистих активів виявляється менше мінімального порогу статутного капіталу.

Проведення ліквідації в добровільному порядку юридична особа припиняє свою діяльність, її права і зобов'язання ні до кого не переходять, а всі борги кредиторам вважаються погашеними. До процесу ліквідації слід підходити дуже серйозно, ретельно вивчати документи та використовувати досвід фахівців, щоб вибрати найбільш зручний спосіб закриття підприємства.

Коментарі:
  Додати коментар