Останні новини:

19 Червня 2019

Що таке повна ліквідація підприємства?Що таке повна ліквідація підприємства?
0/5
Усього голосів: 0

Коли підприємство самостійно припиняє свою діяльність або його примусово закривають за поданням державних органів, йому потрібно пройти процедуру ліквідації. Поняття «повна ліквідація» включає в себе не тільки повне припинення суб'єкта підприємництва, але ще й тотальне звільнення всіх співробітників, навіть тих категорій працівників, які в інших випадках користуються захистом держави — інваліди, декретчики і т. д.

ОСОБЛИВОСТІ ПОВНОЇ ЛІКВІДАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА

В ході ліквідації на підприємствах, які мають штатних співробітників, дуже гостро стає питання про загальне звільнення. Здійснюються всі кадрові заходи щодо звільнення працівників у відповідності з порядком, встановленим законодавством. Дуже важливо чітко слідувати всім вимогам закону, щоб звільнення не було визнано судом незаконним. Крім того, необхідно правильно провести виплату вихідної допомоги.

ПРОЦЕДУРА ПОВНОЇ ЛІКВІДАЦІЇ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗА НАСТУПНИМ АЛГОРИТМОМ:

  • перш за все, плануючи вивільнення персоналу з причини припинення підприємства, необхідно своєчасно повідомити про це профспілкові органи. Зробити це необхідно на протязі не більше трьох місяців до дати звільнення;
  • після інформування профспілок необхідно офіційно попередити кожного із підлягають звільненню працівників за два місяці до остаточної ліквідації;
  • паралельно слід надіслати відповідне повідомлення в службу зайнятості про персональний склад звільнених — протягом 10 днів;
  • якщо витримані терміни, можна починати процедуру розрахунку співробітників і виплачувати їм вихідну допомогу. При цьому співробітники, які знаходяться в декретній відпустці, звільняються за іншою схемою, ніж інші співробітники. Можливі такі варіанти переведення працівника до початку ліквідації в іншу компанію, звільнити його з одночасним прийняттям на інше підприємство, але в обох випадках необхідно добровільна заява декретчика, що звільняється.

При повній ліквідації допускається звільнення працівників, які перебувають у декретних відпустках, у такому ж порядку, який застосовується для звільнення звичайних працівників. Після звільнення на загальних підставах такі співробітники беруться на державний облік і їх працевлаштуванням займається спеціальна служба зайнятості. Вихідна допомога для звільнених не повинно бути нижче, ніж їх середньомісячна зарплата.

ОСНОВНІ ЕТАПИ ЛІКВІДАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА

Повна експрес ліквідація починається з зборів учасників, які приймають спільне рішення про припинення підприємства. На зборах призначається ліквідаційний орган, до якого переходить вся влада на підприємстві на період проведення всіх ліквідаційних процедур - ліквідаційна комісія.

Ця комісія виконує всі необхідні дії, передбачені законодавством - публікує оголошення, посилає повідомлення, виявляє кредиторів, реалізує майно, веде розрахунки з контрагентами і вирішує інші моменти аж до виключення підприємства з ЄДР.

Коментарі:
    Додати коментар