Останні новини:

15 Березня 2018

Скільки часу має ТОВ і ТДВ щоб привести свої статути у відповідність з новим ЗакономСкільки часу має ТОВ і ТДВ щоб привести свої статути у відповідність з новим Законом
0/5
Усього голосів: 0

Закон України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" від 06.02.2018 р № 2275-VIII (далі - Закон) вступить в силу через три місяці з дня його опублікування.

Виняток становить ч. 2 ст. 23 цього Закону, яка набирає чинності через один рік з дня його вступу в силу. Ця норма передбачає, що в разі смерті, оголошення судом безвісно відсутнім або померлим учасника - фізичної особи або припинення учасника - юридичної особи, частка якого в статутному капіталі товариства становить менше 50%, і якщо протягом року з дня закінчення строку для прийняття спадщини, встановленого законодавством, спадкоємці (правонаступники) такого учасника не подали заяву про вступ до товариства відповідно до закону, суспільство може виключити учасника з товариства.

Протягом року з дня набрання чинності цим Законом положення статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, що не відповідають цьому Закону, діють в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом. Одна така норма не застосовується після внесення змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.

Тому таким господарським товариствам доведеться привести свої статути у відповідність з новим Законом.

Згідно п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону товариства з обмеженою відповідальністю і товариства з додатковою відповідальністю звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін до статуту товариства у зв'язку з приведенням його у відповідність з цим Законом протягом одного року з дня набрання чинності цим законом .

Коментарі:
    Додати коментар