Останні новини:

24 Липня 2019

Скільки коштує реєстрація торгової марки в Україні?



Скільки коштує реєстрація торгової марки в Україні?
0/5
Усього голосів: 0

Велика кількість серйозних бізнесменів прагне оформити власну торгову марку. Що це їм дає і в яку суму обійдеться її реєстрація?

Згідно з Цивільним кодексом України поняття «торгова марка» застосовується в якості розпізнавального знака для певних видів товарної продукції або послуг, які надаються конкретним виробником. Торгова марка допомагає відрізнити продукцію однієї юридичної особи від продукції іншого. Вона складається з слів, букв, цифр, символів, елементів, їх комбінацій і тільки властивого цій марці колірного рішення.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ РЕЄСТРАЦІЯ НОВОЇ ТОРГОВОЇ МАРКИ?

Кожен підприємець, який бажає оформити свою торгову марку, повинен заздалегідь розуміти, в яку суму йому обійдеться цей захід. Для того, щоб встановити приблизні витрати на реєстрацію ТМ, слід звернути увагу на наступні фактори:

 • час проведення реєстраційної процедури — отримання дозволу за 7-8 місяців чи через 18-20;
 • скільки буде обрано класів;
 • види торговельних марок — образотворчої, словесної, комбінованої.

По першому фактору — терміну реєстрації — слід зазначити, що подача заяви на реєстрацію ТМ за звичайною процедурою коштує 1000 грн. за реєстрацію одного класу, але якщо заявник бажає прискорити строки отримання свідоцтва до 7-8 місяців замість 18-20, необхідно доплатити певну додаткову суму. Таким чином, враховуючи другий фактор, до держбюджету потрібно буде додатково внести 5220 грн. за те, щоб зареєструвати один клас, і 612 грн. за кожен з наступних класів, якщо реєструється словесна чи образотворча марка. У разі ж, коли реєструється комбінована ТМ, за прискорення доведеться заплатити 9396 грн. за один зареєстрований клас, а ще за 960 грн. за кожен з таких.

Щоб уникнути невиправдано великих витрат на проведення процедури реєстрації нової торгової марки, краще піти по більш довгому шляху і отримати відповідне свідоцтво через 18-20 місяців, оскільки в цьому випадку ваша оплата не буде перевищувати 1000 грн. за один з обраних класів.

ВИДИ ІСНУЮЧИХ ТОРГОВИХ МАРОК

ТОРГОВІ МАРКИ ПОДІЛЯЮТЬ НА ТАКІ ВИДИ:

 • образотворча (графічна) — в логотипі компанії присутні графічні елементи або символи;
 • словесна — назва марки містить слово або поєднання слів, у деяких випадках пропозицію, відображає слоган, що характеризує основну діяльність компанії;
 • комбіноване — це поєднання слів з певними графічними елементами в зображенні торговельної марки.

ОПЛАТА ЗБОРІВ ДО ДЕРЖБЮДЖЕТУ

В ПРОЦЕСІ ОФОРМЛЕННЯ ТОРГОВОЇ МАРКИ КРІМ ОПЛАТИ ЗА ПРОЦЕДУРУ РЕЄСТРАЦІЇ НЕОБХІДНО ЩЕ ЗДІЙСНИТИ НЕВЕЛИКІ ПЛАТЕЖІ ДО ДЕРЖБЮДЖЕТУ:

 • держмито за видачу документа про реєстрацію - 85 грн .;
 • збір за публікацію - за кожен з класів по 150 грн .;
 • збір за колірну публікацію, якщо ТМ кольорова - 100 грн.

Крім того, за пошук в реєстрі торгових марок доведеться сплатити по 865 грн. за один клас, і ще по 175 грн. за кожен з наступних. Це робити не обов'язково, але бажано, щоб перевірити наявність в реєстрі схожих знаків, інакше зареєструвати схожу марку буде проблематично.

Коментарі:
  Додати коментар