Останні новини:

11 Червня 2019

Скільки триває ліквідація ТОВСкільки триває ліквідація ТОВ
0/5
Усього голосів: 0

Прийнявши рішення про ліквідацію підприємства, учасники ТОВ бажають знати, скільки часу може тривати процедура закриття. Українським законодавством не передбачені чіткі терміни тривалості ліквідаційних процедур, якщо підприємство добровільно пішло на цей крок. У законодавстві позначені лише етапи, через які має пройти підприємство в стані ліквідації і регламентовані терміни деяких з них.

А ось загальний термін ліквідації вже залежить від різних індивідуальних чинників:

 • яку діяльність вело суспільство і як це робило;
 • чи є у неї борги;
 • чи мають місце судові суперечки;
 • чи правильно оформлені документи і так далі.

Вплив швидкості проходження етапів ліквідації на її терміни

За загальноприйнятою процедурою ліквідація ТОВ здійснюється через ряд етапів. Частина цих етапів можуть рухатися одночасно, але в більшості вони йдуть один за одним послідовно.

За часом проходження етапів важко визначити, як довго триватиме вся ліквідаційна процедура.

Список етапів виглядає наступним чином:

 • прийняття на загальних зборах ТОВ рішення про його ліквідацію, призначення складу ліквідаційної комісії;
 • організація публікації оголошення про ліквідацію товариства у пресі;
 • визначення кредиторів, письмове попередження їх про прийняте рішення і терміни прийняття претензій;
 • підготовка первинного ліквідаційного балансу;
 • проведення розрахунків з заявили претензії кредиторами;
 • складання заключного ліквідаційного балансу;
 • проведення розрахунків товариства з його учасниками;
 • подача документів на експрес ліквідацію та зняття з державної реєстрації.

Про початок процедури ліквідації потрібно повідомити податковому органу в термін три робочих дня. Термін прийняття претензій від кредиторів охоплює не може бути меншим, ніж два місяці. Навіть якщо підприємство закривається, так і не почавши працювати, термін цей скоротити не можна. Якщо підприємство вело господарську діяльність і мало працівників, то як правило процес закриття може істотно затягнутися.

При ліквідації ТОВ звільнення очікує абсолютно всіх співробітників, не має значення чи знаходиться він на бюлетені, у відпустці або декреті, але всі вони повинні бути повідомлені про звільнення за два місяці до події. Крім того, вони можуть розраховувати на виплату вихідної допомоги і якщо працівники стануть заперечувати нараховані суми, процес затягнеться на невизначений час - до розгляду судових спорів.

У податкових органів є право, але не обов'язок, проводити виїзні податкові перевірки, що теж може продовжити термін остаточного закриття підприємства. Така перевірка може тривати три роки, особливо коли державний бюджет виступає в ролі кредитора. Та й інші кредитори можуть подати позов до суду щодо спірних позиціях, а судові розгляди чітких термінів і кордонів не мають.

Ймовірні терміни ліквідації ТОВ

Існує безліч варіантів закриття підприємств і всі вони мають свої переваги і недоліки. Якщо суспільство не має заборгованостей, процес може зайняти кілька місяців. При добровільної ліквідації це може тягнутися від 3 до 6 місяців. Якщо фірма ліквідується в результаті банкрутства, загальний термін закриття може тривати близько двох років.

Коментарі:
  Додати коментар