rating
4,6/5

Всього відгуків: 50

Залишити відгук в Google
Powered by Google

Послуга доступна
по всій Україні

Київ, Вінниця, Дніпро, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кіровоград, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці

Також ми працюємо в наступних країнах:

Грузія, Казахстан, Молдова, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, Австрія, Німеччина, Великобританія, Франція, Люксембург, Швейцарія, Швеція, США, Канада, ОАЕ, Сінгапур, Сейшельські острови, Беліз та

Зверніться до нас зараз і отримайте:



Спадкування виморочність майна

Ми гарантуємо високу якість послуг за розумну ціну.
Догов.

Виконуємо завдання в найкоротші терміни з гарантією результату.
Від 3

робочих днів


Поняття «успадкування відумерлого (виморочного) майна» означає передача державі майна людини, у якого спадкоємці відсутні, або не прийняли спадщину. За рішенням суду майно переходить у власність територіальної громади.

Не вважається відумерлою майно, яке спадкодавець заповів державі або територіальній громаді.

ЯК СПАДЩИНА ВИЗНАЄТЬСЯ ВІДУМЕРЛОЮ?

Якщо спадкоємців немає, майно отримує територіальна громада, при цьому вона не може відмовитися від отримання спадщини. Після того, як спадщина отримана, таке майно, як правило, підлягає продажу. Проблема в тому, що держава, яка продала майно, може постраждати, якщо з'явиться претендент на квартиру.

Відповідно до частини 2 і 3 статті 1277 Цивільного кодексу України (2004 року), заяву про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з моменту відкриття спадщини.

ПОРЯДОК ВИЗНАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ВІДУМЕРЛИМИ

Щодо земельних ділянок порядок визнання їх відумерлим майном окремий. Звернутися до суду про визнання спадщини у вигляді земельної ділянки відумерлою може кредитор спадкодавця, а по землях сільгосппризначення - власники або користувачі суміжних земельних ділянок.

Все частіше зустрічаються справи з оформлення прав власності на ділянки сільськогосподарського призначення, які орендували літні самотні люди. Такий договір оренди має термін, і після смерті людини все одно продовжує свою дію. Втім, в ньому може бути пункт про дострокове розірвання.

Ділянка передається в оренду за бажанням сільської ради, але як саме ця процедура повинна відбуватися, в законі не вказано.

При визнанні спадщини відумерлою земельна ділянка стає комунальною власністю.

Орендарі зацікавлені в тому, щоб були знайдені спадкоємці. Поновити договір оренди з спадкоємцем буде набагато простіше. Як правило, такі справи закінчуються позитивно. Наш досвід показує - спадкоємці є майже завжди, хоча б з числа далеких родичів. Якщо потрібно, наші юристи допоможуть в їх пошуку.

Коли мова йде про земельні спори, ми залучаємо найкращих фахівців із земельного права і ефективно допомагаємо клієнтам. Так, бувають випадки, коли в останні дні життя старим власникам землі нікому передати її у спадок, але вони дуже рідкісні. Часто ми маємо справу зі спадкоємцями, які проживають в містах, що не бажають займатися сільським господарством, мати дачу, сад, город. Але якщо ви знаєте, що можете претендувати на отримання спадщини, у вас є бажання мати заміський ділянку, який покладається вам на законних підставах, ми допоможемо вам.

Найскладніша ситуація з землею, яка є відумерлою спадщиною, на Поліссі. У Чернігівській, Житомирській області, де молодь майже повністю покинула села, частка таких ділянок близько 10%. Голови сільських рад не знають, як скласти позов до суду для визнання ділянки відумерлим майном. В економічний оборот такі землі не повертаються. Якби сільські ради могли оформити на себе власність на такі земельні ділянки, їх би можна було передати колишнім військовим минулим АТО, або сільської молоді, яка бажає займатися землеробством (такі молоді фермери є, і їх стає більше з появою сучасної сільськогосподарської техніки). Але вся складність полягає в тому, що відповідні юридичні процедури дуже важкі для розуміння тими, хто не має юридичної освіти.

Якщо ви є головою селищної або сільської ради, який зіткнувся з такою ситуацією, також звертайтеся до нас. Надамо необхідну допомогу, складемо позов.

ЯК ЗВ’ЯЗАТИСЯ З ФАХІВЦЯМИ «ЛЕГАЛ СОЛЮШНЗ»:

  • по телефону;
  • через електронну пошту;
  • через віконце онлайн-чату.

Як повернути відумерле майно?

Відповідно до норм статті 1280 Цивільного кодексу спадкоємець має право повернути майно, яке було визнане відумерлим, в натуральному або в грошовому еквіваленті при його продажі. Для цього необхідно довести своє право на нього, звернувшись до суду. Відповідачем у справі в даному випадку виступає міська, сільська, селищна рада, яка визнала власність спадкодавця відумерлою.

Яка поетапна процедура визнання майна відумерлим і прийняття його в подальшому в муніципальну власність?

Майно визнається відумерлим після закінчення року з дати відкриття спадщини, якщо в цей період ніхто із спадкоємців не прийняв його. Перед подачею заяви в суд про визнання майна відумерлим місцеві органи повинні публікувати інформацію про його охорону в друкованих ЗМІ. У разі прийняття судом позитивного рішення міської, сільської, селищної ради реєструє право власності на нерухомість і отримує витяг про право власності на певне майно.

Чи можна купити або орендувати відумерле майно?

Майно, яке визнане відумерлим рішенням суду, передається в комунальну власність. Питання продажу або користування таким майном вирішується виконавчим комітетом органу місцевого самоврядування.



ЗАМОВИТИ
ПОСЛУГУ

Залиште нам заявку і ми
незабаром
зв'яжемося з Вами!

Також Вам може бути цікаво:

  • Спори з шлюбно-сімейних відносинСім'я - основа суспільства, його найменша частка, чия атмосфера робить безпосередній вплив на процвітання не лише підростаючого покоління, але і цілої...
  • Житлові спориНемає нічого дивовижного в тому, що житлові спори є найбільш актуальними у сфері цивільних справ при судових розглядах. Часто, при самостійних діях, с...
  • Невиконання договірних зобов'язаньУ сфері підприємництва часто мають місце випадки, коли контрагент за договором не виконує взятих на себе зобов'язань. Завдання постраждалої сторони пр...
  • Захист інтелектуальної власностіЗахист прав інтелектуальної власності - дуже значимий і актуальний на поточний час розвитку ринкових відносин аспект юридично-правової діяльності в ук...
  • Спадкові спориСпори спадкового характеру вважаються найбільш важкими справами в цивільному праві. У них відбувається зіткнення як майнового інтересу на об'єкти спад...


Коментарі:
    Додати коментар