Останні новини:

22 Лютого 2018

Списуємо грошову кредиторську заборгованість: чи коригувати податковий кредитСписуємо грошову кредиторську заборгованість: чи коригувати податковий кредит
0/5
Усього голосів: 0

У разі списання безнадійної грошової кредиторської заборгованості податківці наполягають на коригуванні податкового кредиту по ПДВ у покупця - платника ПДВ. Хоча і законних підстав для цього немає.

Спочатку податківці зверталися до п. 192.1 ПКУ, в якому серед підстав для коригування сум ПДВ про списання безнадійної кредиторської заборгованості немає жодної згадки.

Потім, на думку податківців, товари, за якими списується заборгованість, стали вважатися «безоплатно наданими» (пп. 14.1.13 ПКУ). Тому податківці забороняють коригувати податкові зобов'язання постачальника і наполягають на коригуванні податкового кредиту по ПДВ, визнаного покупцем в разі постачання товарів / послуг.

Тепер судді перейшли на бік податківців. Зараз списання кредиторської заборгованості вони розглядають як зменшення вартості товарів на 100%. Сума безнадійної кредиторської заборгованості, як зобов'язання, яке не підлягає погашенню, включається до складу доходу за правилами П (С) БО 15 «Дохід», що призводить до зміни суми компенсації вартості за отримані товари / послуги і є підставою для коригування податкового кредиту відповідно з п. 192.1 ПКУ.

При цьому посилання на вичерпний перелік підстав коригування податкового кредиту, який встановлений п. 192.1 ПКУ, є помилковою, з огляду на те, що будь-яка зміна суми компенсації вартості товарів / послуг за певних умов може бути підставою такого коригування. Вираз «включаючи» вказує на орієнтовний, а не вичерпний перелік підстав такого коригування.

Такий висновок був зроблений в постанові Верховного суду (Касаційного адміністративного суду) від 06.02.2018 р № К / 9901/2385/17 К / 9901/6073/18 у справі № 804/7561/15.

Коментарі:
    Додати коментар