Останні новини:

12 Січня 2018

Спрощена процедура реєстрації ЗМІСпрощена процедура реєстрації ЗМІ
0/5
Усього голосів: 0

Значення друкованої преси в житті суспільства важко переоцінити. Ця особлива каста людей, що несуть в світ інформацію і які висвітлюють злободенні події, завжди мала реальну влади над умами і серцями населення. І навіть при сьогоднішній наявності великої кількості періодичних видань, всі вони користуються великим попитом і вельми популярні в народі. Незважаючи на такий достаток газет і журналів, щорічно відкриваються все нові видання і теж виявляються вкрай затребуваними певним колом людей - цільовою аудиторією, яка з цікавістю сприймає друковане слово в сфері його захоплень.

До недавнього часу процедура реєстрації періодичної преси була громіздкою і неповороткою, на неї потрібно багато часу і трудовитрат. З метою подальшого збільшення кількості друкованих видань і забезпечення пресою як можна більшого числа читачів, в 2014 році була значно спрощена процедура реєстрації шляхом внесення в правила деяких доповнень.

Що змінилося в правилах реєстрації ЗМІ

З внесенням доповнень до процедуру реєстрації ЗМІ, значно збільшився потік нових видань. Що ж змінилося в законодавстві?

Відповідно до наказу Мін'юсту:

Істотно скоротився перелік поданих для реєстрації друкованих видань документів:

  • не потрібно подавати виписку з ЄДРПОУ на засновників;
  • не потрібно нотаріально завіряти копію Статуту.

Конкретизовано інформація, яку необхідно вказувати в заяві на реєстрацію по відношенню до пов'язаних осіб:

  • якщо пов'язана особа має статус юридичної, то засновник повинен привести його повне найменування, а також ідентифікаційний код юрособи;
  • якщо пов'язаним є особа фізична (дружина, чоловік, діти, батьки, брати, сестри, мачухи і вітчима, діти і чоловіки сестер, діти і дружини братів), яка бере участь у здійсненні контролю над заснованим ЗМІ, слід вказати лише його ПІБ і реєстраційний номер особистої облікової картки платника податків. При відсутності такого через релігійні переконання допускається вказівку паспортних даних - серії і номера.
    У законодавство, що має відношення до ЗМІ, введено визначення поняття «пов'язана особа», правда, залишився поки неуточненими обсяг подається інформації щодо пов'язаних осіб.

Результати внесення доповнень до законодавства в інформаційній сфері

Внесенням змін, що спрощують процедуру реєстрації друкованих масових видань періодичного характеру, виконавча влада України в особі Мін'юсту задекларувала ставлення до друкованих органам різних напрямків і інтересів. Оптимізація правил дозволила істотно збільшити кількість періодичної преси в країні і наблизити її до народу.

Коментарі:
    Додати коментар